Vritet ish-kryebashkiaku i Corte Palasio në Itali, u godit dy herë me thikë në fyt! Fqinjët dëgjuan britmat, njoftuan policinë

Vritet ish-kryebashkiaku i Corte Palasio në Itali, u godit dy herë me thikë në fyt! Fqinjët dëgjuan britmat, njoftuan policinë

Pierangelo Repanati

Ish-kryebashkiaku i Corte Palasio, në zonën e Lodit është gjetur i vrarë. Pierangelo Repanati është vrarë nga dy goditje me thikë në fyt.

Pierangelo Repanati, 57 vjeç, u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme pak pas orës 22:00 në kopshtin e shtëpisë së tij në Corte Palasio (Lodi). Kanë qenë fqinjët që kanë njoftuar autoritetet , pasi dëgjuan disa britma për ndihmë, që vinin nga ai kopshti i shtëpisë së Repanatit . 57-vjeçari ishte duke ujitur kopshtin e tij kur u sulmua.

Njëri nga fqinjët nxitoi për të parë se çfarë po ndodhte dhe gjeti 57-vjeçarin të shtrirë afër derës së përparme.

Repanati, gazetar profesionist, nga viti 2004 deri në vitin 2009 ka mbajtur edhe rolin politik të kryetarit të bashkisë në Corte Palasio, ku ka qenë edhe magjistrat në detyrë në polici për anketat shkencore. Gazetari jetonte vetëm dhe aktualisht punonte si konsulent në një studio në Lodi.

“Ishte njeri i mirë, jetonte deri para disa kohësh me nënën e tij të moshuar që ndërroi jetë”, tha një prej fqinjëve.

Hetuesit së bashku me policinë po mbledhin të gjithë elementët e nevojshëm për kapjen e vrasësit të tij.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij