Vritet me 6 plumba i riu shqiptar në Belgjikë, një i arrestuar

Vritet me 6 plumba i riu shqiptar në Belgjikë, një i arrestuar

Pamje nga vendi i ngjarjes dhe viktima

BELGJIKË- Një i ri shqiptar është ekzekutuar në Belgjikë. Mediat belge raportojnë se viktimë ka mbetur Ilir. S, 28 vjeç, dhe u vra në Koekelare, afër Diksmuide.

Ndërkohë, prokurori publik konfirmon se tashmë ka mundur të arrestojë një të dyshuar. Ai do të paraqitet nesër para gjykatës hetuese.

Ndonëse atij iu dha ndihma mjekësore, nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra. Në vendin e ngjarjes u gjetën shumë gëzhoja arme. Viktima ishte i martuar dhe kishte një fëmijë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Rama ka urrejtje të papërmbajtur për opozitën, mori peng demokracinë! Duhet të bënte transparencë për paratë e përdorura nga Lulzim Basha

Berisha: Rama ka urrejtje të papërmbajtur për opozitën, mori peng demokracinë! Duhet të bënte transparencë për paratë e përdorura nga Lulzim Basha