Vuçiç falendëron protestuesit serbë në Jarinje dhe Bërnjak

President serb Aleksandër Vuçiç ka falënderuar qytetarët serbë të cilët prej nëntë ditësh kanë formuar barrikada bllokuese në Jarinje e Bërnjak. Vuçiç për Pink TV tha se Serbia është me protestuesit në dy pikat kufitare,.

 “Për gjithçka që kemi, për progresin që kemi bërë e kemi bërë sepse kemi luftuar, sepse kemi shfaqur që ne kemi fuqi të mjaftueshme, energji të mjaftueshme, dituri dhe besim në vetvete. Faleminderit njerëzve në këto ditë të vështira, faleminderit njerëzve tanë në Jarinje dhe Bërnjak, Serbia është me ju”, ka thënë ai.

 


Lajmi kryesor:

Reciprociteti i targave, Kosova dhe Serbia takohen të mërkurën në Bruksel! 9 ditë protesta në Jarinjë dhe Bërnjak! Eurodeputetët: Të hiqen Policia dhe barrikadat


  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë