Vuçiç: Nuk ka dialog në Bruksel derisa Kurti të jetë aty

Vuçiç: Nuk ka dialog në Bruksel derisa Kurti të jetë aty

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç

“Kërkoj nga forcat mbrojtëse që të na ndihmojnë dhe të përmbahen dhe të arsyetojnë me Aljbin Kurtin”, kështu u shpreh presidenti serb Aleksandër Vuciç pas deklaratës së kryeministrit kosovar dje se është gjithmonë gatshëm të shkojë në Bruksel për të dialoguar me palën serbe.

Presidenti serb tha se nuk ka asgjë nga dialogu në Bruksel derisa Kurti të jetë aty.

“Sa i përket dialogut në Bruksel ndërmjet përfaqësuesve të Serbisë dhe Prishtinës, ai ka thënë qartë se nuk ka asgjë nga ai.”, shkruajnë media serbe.

“Nuk ka asgjë nga dialogu në Bruksel derisa Kurti është aty. Njeriu ka vendosur të mos bëjë kurrfarë dialogu”, tha Vuçiçi dhe shtoi se ai do të shkojë gjithmonë në bisedime, por se “nuk di se për çfarë të flasë me të Kurtin”.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 31/07/2022 09:34

    Wauuu

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Mundësi e artë për Kombëtaren, por Brojës nuk i mjafton dinakëria

Mundësi e artë për Kombëtaren, por Brojës nuk i mjafton dinakëria