Whitney Houston do të mbajë një tur muzikor përmes hologrameve

Whitney Houston

Whitney Houston do të rikthehet me një tur koncertesh më 25 shkurt.

Sipas CNN, kjo do të mundësohet përmes teknologjisë së hologrameve.

8 vite pas vdekjes tragjike, do të jetë holograma e këngëtares së mirënjohur që do të zhvillojë një tur evropian muzikor.

"Tani është koha e duhur. Në frymën e Whitney, unë e di që ne po bëjmë gjënë e duhur", tha Pat Houston, kunata dhe ish-menaxherja e këngëtares.

Javën e kaluar, disa përfaqësuesve të medieve iu dha një material me titull, "Një mbrëmje me Whitney”, ku shfaqet holograma e Houston në një skenë gati të padukshme me një grup kërcimtarësh që performojnë live.

Për aparencën e hologramit është kujdesur Timothy Snell, i cili ka përzgjedhur veshje që diva e muzikës i admironte, përfshirë ngjyrat dhe shkëlqimin.

“Whitney-t I pëlqente të ishte e sofistikuar dhe e përjetshme dhe ajo shfaqet vërtet e tillë në këtë shfaqje”, tha Snell.

Koncertet do të nisin me Anglinë më 25 shkurt, për të vijuar më pas me SHBA-në.

Disa nga këngët më të njohura të saj janë pjesë programit muzikor si "How will I Know," "Saving All My Love For You," "I will Always Love You," etj.

Gjithashtu edhe hologramet e Tupac and Roy Orbison kanë qenë shumë të suksesshme kur u performuan.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento