Xhaçka e para ministre e Mbrojtjes që viziton zyrtarisht Izraelin

Xhaçka e para ministre e Mbrojtjes që viziton zyrtarisht Izraelin

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nis viziten zyrtare në Izrael. Xhaçka, është ministrja e parë e Mbrojtjes që viziton Izraelin.

Ajo do të pritet në një takim zyrtar nga homologu i saj izraelit, Avigdor Liberman.

Gjatë qëndrimit të saj dy ditor Xhaçka do të takojë edhe drejtues të institucioneve të sigurisë, mbrojtjes si dhe të industrisë ushtarake në Tel Aviv e Jeruzalem.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës