Xhaçka reagon për aksidentin me 10 viktima në Kroaci: Me zemër e mendje pranë familjarëve

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar pas lajmit që kemi marrë ditën e sotme për humbjen e 10 qytetarëve shqiptarë nga Kosova. Përmes një postimi në ‘Twitter’, Xhaçka shpreh ngushëllimet për viktimat teka thekson se me zemër e mendje jemi pranë familjarëve .

“Keqardhje për humbjen tragjike të jetës së shtetasve kosovarë në Kroaci. Ndajmë dhimbjen me vëllezërit tanë dhe me zemër e mendje jemi pranë familjarëve dhe urojmë shërim të shpejtë për të lënduarit”, shkruan Xhaçka.


Lajmi kryesor:

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Rama: Fatkeqësi pikëlluese! Basha: I bashkohem dhimbjes së familjarëve! Ruçi: Kurajo! Meta: Trishtim i thellë për lajmin e rëndë


SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?×

Lajmi i fundit

John

Gjykata e Lartë pranon kërkesën e Saimir Tahirit, çështja rikthehet në apel me trupë të re gjykuese! Rrëzohet kërkesa e SPAK për kthim në shkallë të parë