Akuzat ndaj Xhafajt, debate mes PD dhe PS në Komisionin e Ekonomisë

Akuzat ndaj Xhafajt, debate mes PD dhe PS në Komisionin e Ekonomisë

Nis Komisioni i Ekonomisë dhe ndryshe nga herët e tjera, ashtu siç kishin njoftuar, pjesëmarrës në Komision janë të gjithaë grupi parlamentar i PD. 

Po ashtu si në Komisionin e  Medias, ku mazhoranca u largua nga salla, ka nisur me debate edhe Komisioni i Ekonomisë, mes Jorida Tabakut dhe kreut të Komisionit, Erion Braçe, pasi sipas tij, PD nuk po I përmbahet rendit të ditës, për të cilin është mbledhur komisioni.

PD ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, lidhur me akuzat e PD, ku sipas opozitës, Xhafaj po vepron në kundërshtim me ligjin, duke mbrojtur vëllain e tij, të dënuar nga Italia me 7 vite burg.

Deputetët e Partisë Demokratike janë larguar nga komisioni, në sallë ka qëndruar vetëm Haxhinasto.

Fatmir Xhafaj është një nga ministrat më të mirë. Këta duhet të duartokasin Xhafajn dhe policinë për dhjetra operacione kundër kokainës. Politikeë bajate e propagandë nga opozita.

Erion Braçe, deputet i PS


Lajmi kryesor:

PD bllokon Komisionet: Nuk ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj


  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Lëvizte me pistoletë në makinë, në pranga 21-vjeçari! Ishte i dënuar dhe më parë për armë pa leje

Tiranë/ Lëvizte me pistoletë në makinë, në pranga 21-vjeçari! Ishte i dënuar dhe më parë për armë pa leje