'Xhevahiri' i Kombëtares, Sylvinho ndjek në stadium shkëlqimin e Ernest Muçit

'Xhevahiri' i Kombëtares, Sylvinho ndjek në stadium shkëlqimin e Ernest Muçit

Sylvinho dhe Ernest Muçi

POLONI - Legia e Varshavës fitoi 3-2 kundër Aston Villës në grupin E të Conference League. Për raundin e parë në grupe, polakët iu falën dopietës së Ernest Muçit. Nën sytë e Sylvinhos, sulmuesi i Kombëtares i dha tri pikë të tijve. Prezent në stadium ishte edhe trajneri i kuqezinjve me ndihmësit e tij, duke i sjellë fat 22-vjeçarit.

Sylvinho e ka vlerësuar talentin e sulmit, duke e ftuar në kombëtaren shqiptare. Në minutat 26-të dhe 51, Muçi përshëndeti rrjetën duke i shënuar dy herë portierit kampion të botës, argjentinasit Emiliano Martinez.

Muçi dërgon në tre numrin e golave në kompeticionet evropiane këtë sezon, teksa shqiptari ka shënuar edhe tre herë të tjera në kampionat. Pas golave të sotëm, të gjithë tifozët e Legias në Varshavë kanë brohoritur emrin e tij. Forma e mirë e djaloshit ka bërë që trajneri Sylvinho ta ftojë në Kombëtare, por pa i besuar minuta.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përsëritet rasti 'Dwamena' në Spanjë, futbollisti pëson arrest kardiak në fushë! E shpëton pajisja

VIDEO/ Përsëritet rasti 'Dwamena' në Spanjë, futbollisti pëson arrest kardiak në fushë! E shpëton pajisja