Yjet e muzikës botërore shkëlqejnë për 'American Music Awards' (FOTO)

Foto nga AMA

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve për yjet e muzikës në Amerikë.

Këngëtarja Taylor Swift e ka treguar se është më e mira e dekadës në American Music Awards.

Swift ka fituar 6 çmime American Music Awards, duke thyer rekordin e Michael Jackson me 29 çmime në total.

Ajo është shpallur artisti më i mirë i vitit në Amerikë, duke lënë pas  artistët si Drake, Ariana Grande, Halsey apo Post Malone.

Dhe siç pritej, veshjet e të ftuarve ishin nga më të larmishmet dhe nga më të shtrenjtat.

Yjet e muzikës moderne u mblodhën te “Teatri Microsoft”, në Los Angelos të SHBA-së me veshje nga më të veçantat.

Selena Gomez, Dua Lipa, Lil Nas X ishin mes artisteve që zgjodhën jeshilen e ndezur, ndërkohë që Lizzo solli një mikro-çantë nga marka italiane ”Valentino”.

Dua Lipa ka kaluar në tapetin e kuq me një fustan ngjyrë rozë dhe një shall të zi të lidhur në bel.

Christina Aguilera ka ardhur me një kostum me motive ngjyrë të bardhë.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës