POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Yjet paralajmërojnë: Këto tre shenja do të kenë dhjetorin më të vështirë

Foto Ilustruese

Në përgjithësi mendohet se muaji i fundit i vitit kalohet mes festave dhe tepër në harmoni. Por jo, vetëm për tre shenja horoskopi ky muaj do të kthehet në makth. Planetët nuk do të jenë aspak bashkëpunues dhe do t’ju duket sikur asgjë nuk ecën.

Bëhet fjalë për shenjën e Dashit, Binjakëve dhe Ujorit.

Dashi

Çdo gjë do t’ju bëhet e vështirë. Ta kini parasysh, Marsi udhëton nëpër shtëpinë tuaj të 12-të të nëndijes dhe ëndrrave, që do të thotë që ju pothuajse në tërësi jeni të mbyllur. Realiteti është që ndiheni letargjik, të hutuar dhe jo mirë deri në pafundësi dhe kjo ju bën nervoz.

Binjakët

 “Dhjetori juaj më i keq” kryesisht ekziston në psikikën tuaj. Ju vazhdimisht po bridhni në mendime dhe po e shkatërroni realitetin. Thjesht, po mendoni për jetën profesionale dhe për orarin aktual dhe kjo pa nevojë po ju sjell nervozizëm. Mase për këtë nuk jeni të gatshëm për pritjen e Vitit të Ri, mirëpo mos ia bëni këtë vetvetes.

Ujori

Po ndiheni të rraskapitur. Çdo gjë do të jetë në rregull, mos u brengosni. Patjetër duhet të pastroni mendjen dhe të karikoheni, por shikojeni anën pozitive, të paktën do të keni çfarë të bëni deri në fund të sezonit. Këto do të jenë ditët më të bukura të pushimit me të dashurit tuaj, nga të cilat mund të merrni energji pozitive vetëm nëse përpiqeni.

fl.mi.
Komento