Yuri Kim takim me shoqërinë civile në Vlorë: Kontribuoni për një demokraci më të fortë, nxisni rininë të votojë

Yuri Kim takim me shoqërinë civile në Vlorë: Kontribuoni për një demokraci më të fortë, nxisni rininë të votojë

Ambasadorja Yuri Kim në takim me Shoqërinë Civile

Ambasadorja Yuri Kim ka kërkuar nga përfaqësuesit e shoqërisë civile në Vlorë që të kontribuojnë në forcimin e demokracinë , informimin e votuesit dhe nxitjen e rinisë për të votuar më 25 prill.

Yuri Kim gjatë takimit që zhvilli me një grup përfaqësuesish të shoqërisë civile në Vlorë, tha se integriteti kandidatëve dhe edukimi i votuesve janë mjaft të rëndësishme për shoqëritë demokratike.

"Gjatë vizitës së saj sot në Vlorë, Ambasadorja Kim u takua me një grup përfaqësuesish të shoqërisë civile për të dëgjuar pikëpamjet e tyre mbi zgjedhjet e ardhshme. Grupi diskutoi mbi integritetin e kandidatëve, edukimin e votuesve, çështjet e barazisë gjinore dhe rëndësinë e monitorimit të zgjedhjeve. Ambasadorja theksoi rolin që shoqëria civile duhet të luajë në zgjedhjet e ardhshme duke nxitur të gjithë qytetarët të votojnë - veçanërisht të rinjtë, duke informuar votuesit për të drejtat dhe përgjegjësitë e tyre, si edhe duke kontribuar për një shoqëri më të drejtë dhe demokraci më të fortë në Shqipëri", shkruan Kim

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Rana e hedhun’ një mrekulli e Adriatikut, Rama ndan pamjet

‘Rana e hedhun’ një mrekulli e Adriatikut, Rama ndan pamjet