Zgjedhja e Shqipërisë në OKB, Yuri Kim: Urime! SHBA pret të punojë me Shqipërinë edhe më ngushtë në rajon dhe në botë

1581322725_youri.jpg

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar në lidhje me zgjedhjen e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit në OKB.

'Ngjarje historike! Urime Shqipërisë që u zgjodh për herë të parë në Këshillin e Sigurimit në OKB. SHBA pret të punojë me Shqipërinë edhe më ngushtë në rajon dhe në botë. Urime!'- shkruan Yuri Kim.


Lajmi kryesor:

Shqipëria zgjidhet anëtare e Këshillit të Sigurimit në OKB, Rama: Lajm i bukur! Meta: Do përmbushim me përgjegjësi këtë mision! Kim-Soreca: Ditë historike


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë