Yuri Kim - Voltana Ademit : Faleminderit për masat për sigurinë e shkodranëve! Pres t'ju vizitoj nga afër sa më shpejt...Por tani të rrimë në shtëpi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, Yuri Kim ka bërë një bisedë online me kryebashkiaken në detyrë të Shkodrës, Voltana Ademi të cilën e ka përcjellë me një mesazh të shkurtër në rrjetet sociale. 

Kryediplomatja amerikane ndan falenderime për Ademin për masat e marra për t'i mbajtur qytetarët shkodranë të sigurt, siç ajo shprehet. 

"Kënaqësi që takova (virtualisht) Voltana Ademin. Ju falenderoj që keni marrë të gjitha masat për t'i mbajtur qytetarët e Shkodrës të sigurtë dhe të shëndetshëm. Pres t’ju vizitoj nga afër sa më shpejt të jetë e mundur, por për momentin, të gjithë le të rrimë në shtëpi", shkruan kryediplomatja amerikane.

Biseda online e Yuri Kim me kryebashkiaken në detyrë, Voltana Ademi

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?

Komento

Komente

 • Bashkim: 09/04/2020 12:42

  Zonja ambasadore tregoj pak minister Leshit sepse ai tha nuk a marr asnje mas. E don Le.... me shume shkoder sesa sonja Ademi.

  Përgjigju
 • VOLTANA FILIPIT: 09/04/2020 09:37

  VOLTANA NUK KA KOH ME SHKODRËN ME U MAR SE FILIPIN E DON SI E MAR. E PËR FILIPIN VOLTANA TË TANA I BAN PO SHKODRËN SE MBAN SE VOLTANA S'KA NIVEL KULTUROR SE ËSHTË E GJITHA BËRLLOK.

  Përgjigju
 • Populli: 08/04/2020 15:08

  Nder dhe respekt per juve Zonja Kim, pasi me sjelljen tuaj diplomatike po e ben me zor Vtanen te beje punet e saj qe ia ngarkon detyra funksionale. Don zoti zgjohet Voltana prej gjumit pas fjaleve Tuaja, se deri tani nuk ka patur angazhimin me te vogel per ti ardhur ne mdihme banoreve te Bashkise Shkoder, qofte edhe duke dezinfektuar rruget e qytetit. Eshte gjynah qe djepi i kultures, dijes dhe humorit shqiptar te drejtohet nga nhe sharapajke si Voltana Ademi.

  Përgjigju
 • P. Hajdini: 08/04/2020 13:48

  Zoja Yuri Kim, ambasadore e Shteteve t Bashkume t Amerikses, e lau e shplau per mas miri Voltanen kryeneqe te Fontana e saj, para tan Shkodres e Shqipnis. A e kan e pa e nigju shkodrant se duhet me nejt mbyll mrena shpive,e me pa si e meriton Voltana rrogen e saja nga paret e taksave t popullit Shkodres ?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e ish-policit Santiago Malko, SPAK kërkon ndryshim akuze: Nga vrasje me paramendim të bëhet vrasje për hakmarrje