Aksioni në Kadastër, zbardhen emrat e të arrestuarve,1 i pezulluar nga detyra! Korrupsion për pronat në Tiranë

Gazetari i Report TV Sokol Demaj ka zardhur emrat e të arrestuarve në Kadastrën rajonale Tiranë gjatë operacionit të SPAK. Gazmend Canaj, 49 vjeç,  Admir Burri., 44 vjeç, Neritan Bablusha,52 vjeç, të 3 të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Ushtrimi i ndikimit te paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë fuksione publike” janë lënë në burg. Ndërsa Panol Nikolla i cili është shoqëruar është pezulluar nga detyra. Për këtë të fundit nuk është prerë fletë arresti. Ky operacion ka nsiur disa muaj më parë dhe bëhet fjalë për prona në Tiranë.

 

 


Lajmi kryesor:

Korrupsion për përfitim pronash, SPAK bastis zyrat e Kadastrës në Tiranë, 3 sekserë në pranga, 2 zyrtarë me detyrim paraqitje, pezullohet punonjësi i ASHK-it, 1 në kërkim


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Dorëzohet Sali Berisha? Shmang përballjen me Bashën në forumet e PD-së nga frika humbjes me votë, referendumi sajesë për të fshehur pafuqinë