Zbardhet plagosja në Vlorë/ Dhunoi bashkëjetuesen dhe babain e saj, u qëllua me armë nga kunati, arrestohen autori dhe i plagosuri

Zbardhet plagosja në Vlorë/ Dhunoi bashkëjetuesen dhe babain e saj, u qëllua me armë nga kunati, arrestohen autori dhe i plagosuri

Vendi i ngjarjes

Zbardhet plagosja me armë zjarri që ndodhi ditën e djeshme në Vlorë, ku një 18-vjeçar qëlloi kunatin e tij 25-vjeç. Policia e Vlorës informon se ka arrestuar në flagrancë autorin e dyshuar të kësaj ngjarje K. K si dhe të plagosurin, Xhuljano Muça.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti në familje pasi Xhuljano Muça ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij dhe babait të saj Altin Koço, 46 vjeç banues në lagjen “Partizani”.

Më pas 18-vjeçari, i vëllai dhe i biri i të dhunuarve ka marrë armën e të atit dhe ka qëlluar 2 herë në drejtim të Muçës, duke e lënë të plagosur.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të veprimeve hetimore të kryera për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur paraditen e datës 31.12.2020, ku si pasojë mbeti i plagosur me armë zjarri, shtetasi Xh. M., 25 vjeç, arrestuan në flagrancë autorin e ngjarjes, shtetasin K. K., 18 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Vlorë, për veprat penale "Vrasja në rrethana cilësuese, e mbetur në tentativë" dhe “Armëmbajtje pa leje”. Në përfundim të veprimeve është arrestuar në flagrancë  dhe  shtetasi Xh.M, për veprën penale 'Dhuna në familje'", thuhet në njoftimin e policisë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlora: 02/01/2021 10:58

    Kerr.rr.rr.rrrrrr evgjiteraaa

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ngërçi politik në shtetin më të varfër të BE, bullgarët të dielën votojnë për të pestën herë brenda 2 viteve për të zgjedhur qeverinë

Ngërçi politik në shtetin më të varfër të BE, bullgarët të dielën votojnë për të pestën herë brenda 2 viteve për të zgjedhur qeverinë