‘Zbriti nga treni’, ish-ministri Bushati thyen heshtjen dhe i përgjigjet për herë të parë Ramës

Ditmir Bushati

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati,  ka reaguar për herë të parë pasi kreu i qeverisë e la jashtë listave të kandidatëve për deputet.

Me një mesazh të koduar në rrjetet sociale, Bushati i është përgjigjur kreut të qeverisë, me të njëjtën gjuhë qe përdori Rama pak ditë më parë për të ku tha se ka zbritur me kohë nga treni.

“Nuk ka rëndësi se në cilin tren udhëtoni, e rëndësishme është se në cilin stacion treni zbrisni”, thuhet në foton e postuar nga Bushati.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama deklaroi pak ditë më parë se Bushati në momentin që u largua si drejtues politik në Shkodër, tha se zbriti nga treni, dhe se nuk ka dalë në terren si shokët e tij të vjetër që janë në listë. Kreu i qeverisë tha se nuk mban inate me askënd dhe se ai e ka mbështetur madje kur i ka kërkuar që të bëhet sekretar i në OSBE.

1615563433_bushati.jpg

Foto e postuar nga ish-ministri Ditmir Bushati në rrjetet sociale

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ku do të pushoni këtë verë?

Komento

Komente

 • Fatos: 15/03/2021 01:32

  Vete e ke fain e ke pasur ne dore qe shkonte me trenin e punes EDI rama e Jo me ate te pasagjereve

  Përgjigju
 • Taras Bulba: 12/03/2021 20:31

  Po ti mor Ditzi cfare muti do tani te beri minister nuk u tregove korekt te hoqi mire ta beri se te hypen pordhet ,shko te PD dhe ti si Idriz cami ,si Malaj si dhe Kaci Zi ,

  Përgjigju
 • JamKushJam: 12/03/2021 19:37

  Ditmiro, mos u sill sikur si ty ka vetem nje ne Shqiperi!!!! Ka qindra te tjere qe ta marrin ne kthese po s'u eshte dhene mundesia akoma!!!!

  Përgjigju
 • Katharsisi: 12/03/2021 18:35

  O Ditmir,Megalomani!..e ke nga vaniteti e mendjemadhësi a juaj

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba biznesmenin, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër