Zbulohet arsyeja e vërtetë, ja përse Rama iu ul në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut (VIDEO)

Një video e kryeministrit Edi Rama teksa iu ul në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut Xavier Bettel tërhoqi vëmendjen e samitit që u mbajt një ditë më parë.

Por përse Rama u ul në gjunjë? Arsyeja e vërtetë është zbuluar...

Kryeministri Rama padyshim që ka qenë duke bërë shaka me homologun e tij nga Luksemburgu, të cilit Rama mesa duket i ka ’kthyer reston’.

Në një vizitë zyrtare në Tiranë më 26 gusht, Bettel teksa u prit nga Rama, u ngrit në majë të gishtave për të bërë foton. Ky ishte një moment humori mes dy liderëve, teksa Bettel ‘përpiqej’ të arrinte Ramën.

Ndërsa një ditë më parë, Rama priti Bettel në samit dhe u ul në gjunjë si në formë batute për t’i treguar se tashmë nuk ishte Rama më i gjatë, por homologu i tij nga Luksemburgu.

Rama i ulet në gjunjë Bettel

 

Bettel ne maj gishtave 26 gusht

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 08/12/2022 17:06

  Edvin shkjau shqipfolës, fisnik bq p…

  Përgjigju
 • Iris: 08/12/2022 00:33

  Dukej si Erion Brace luksemburgasi para Rames.Humori dhe shakate jo fyese jane nje gje e mire qe ul tensionin dhe thatesine qe karakterizon zakonisht keto takime dhe ndihmon ne miqesine mes popujve.

  Përgjigju
 • Dylber: 07/12/2022 16:53

  Dihet kur ulet ne gjunje nje burre para nie burri

  Përgjigju
 • Or tej: 07/12/2022 14:43

  Cfare kllouni paska qene or teeeejjjjj

  Përgjigju
  • Erka: 07/12/2022 15:33

   Vetem edi rama di te jete fisnik prandaj e shpreh respektin me oerulje

 • Tani: 07/12/2022 14:35

  Luksenburgu funksionon financiarisjt si parajse fiskale dhe me siguri Rama duhet te kete depozita shume te medha bankare per te cilat kryeministri i Liluksenburgut i nevoitet shume udheheqesit tone Miliarder !

  Përgjigju
 • Petro: 07/12/2022 13:43

  Ka qene nje veprim ne shenje respekti

  Përgjigju
 • Fation: 07/12/2022 13:01

  Shume gjest i bukur,keshtu vazhdoni kryeminister

  Përgjigju
 • Tisi: 07/12/2022 12:57

  Veprim legeni.

  Përgjigju
 • Ori: 07/12/2022 12:48

  Nje veprim vertet i bukur dhe tregoj respetin qe ata kan per njeri tjetrin

  Përgjigju
 • tosi: 07/12/2022 12:28

  mua per vete me pelqeu shume is gjest

  Përgjigju
 • titi: 07/12/2022 12:28

  nje xhest shume i bukur per te treguar personalitetin e tije karizmatik

  Përgjigju
  • Fatime Haxhiu: 07/12/2022 19:23

   Je shum i madh edi Rama

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Aksident në Gjirokastër, 62-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga! Humb jetën në spital

Aksident në Gjirokastër, 62-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga! Humb jetën në spital