Vrasja në Bllok, ja kush i dashuri i Elvana Gjatës në kërkim

Personi që shihni në foto është biznesmeni Ervin Mata, 31-vjeçari i shpallur në kërkim për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në lokalin Monopol në ish-Bllok ku mbeti i vrarë Fabjol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe Eljon Hato dhe Laert Hata. Ervin Mata është gjithashtu i dashuri i këngëtares së njohur.

Në foto Ervin Mata, i dashuri i Elvana Gjatës

Fotoja është sigurur nga Shqiptarja.com dhe Report Tv. Siç raportoi më herët gazetari Artan Hoxha edhe vetë këngëtarja Elvana Gjata ashtu si i dashuri biznesmen kanë qënë mbrëmë në lokalin ku ndodhi sherri që përfundoi me një të vdekur e dy të plagosur.


Lajmi kryesor:

Krimi në Bllok/ Truproja i Elvana Gjatës vrau atë të pronarit të basteve Ervis Martinaj


d.ba.//Shqiptarja.com