Alibeaj 'sfidon' në Kamëz 2 ish-policët e Berishës dhe Rakip Sulin e Ramës në Kamëz! Kush është kandidati i Partisë Demokratike

Alibeaj 'sfidon' në Kamëz 2 ish-policët e Berishës dhe Rakip Sulin e Ramës në Kamëz! Kush është kandidati i Partisë Demokratike

Bilbil Bajraktari

Bilbil Barjaktari do të jetë kandidati që do të garojë nën siglën e Partisë Demokratike në Bashkinë e Kamzës, e cila është një prej atyre bashkive ku opozita kërkon të marrë fitoren në zgjedhjet e 14 majit. Alibeaj ka vendosur kështu drejtuesin aktual të degës të degës së në këtë PD për të sfiduar kryebashkiakun aktual Rakip Suli, i cili pritet të jetë kandidati i mazhorancës, si dhe njërin prej 2 ish-policisë të Berishës, Asllan Dogjanin ose Arjan Hoxhën, që do të dali nga ‘Primaret’.  

Bajraktari është kandidati i 5 që zbulohet nga PD për garën elektorale të 14 majit, duke iu shtuar kështu kandidatëve të publikuar më parë për  4 bashki të tjera të vendit.  Para tij, janë zbuluar emrat e Agron Kapllanaj, i cili e ka publikuar vetë kandidaturën e tij për Mallakastrën, bankieri Ilir Koxhaj për Kuçovën, Naim Gazidede për Dibrën dhe Sandër Marku për bashkinë e Lezhës. Ndërsa për bashkinë e Kurbinit përfliteti si kandidat Genc Doçi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • xoni: 28/11/2022 12:08

    Na myten katunaret... ????????

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord

Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord