Debat me tone të forta në Repolitix, Çlirim Gjata replikon me Artan Hoxhën: Do të fusësh Jetmir Olldashin në burg

Debat me tone të forta në Repolitix, Çlirim Gjata replikon me Artan Hoxhën: Do të fusësh Jetmir Olldashin në burg

Clirim Gjata, avokati i Jetmir Olldashit

Debat me tone të forta në studion e RepolitixReport Tv. Avokati Çlirim Gjata që mbron gazetarin Jetmir Olldashi ka akuzuar gazetarin investigativ të Report Tv, Artan Hoxha se kërkon që të fusë në burg Olldashin.

Replikat e plota:

Gazetari Artan Hoxha: Ky është thelbi, ne s’mbajmë thelbin. Ja e njeh ky po pastaj..

Ylli Rakipi: Unë di një detaj më shumë se aq. Ai është përpjekur që t’i afrohet me çdo mënyrë Salianjit. Para se të bënte videon

Avokati Çlirim Gjata: Se kishte premtimin që do merrte lekët? Jo, hajd ta gjejmë këtë. Ka rënë drejtësia, ku e ke Gjykatën Kushtetuese?! Kush do e kontrollojë prokurorin mo?

Xhemal Qefalia: Babalja është personazhi memorial i PD

Avokati Çlirim Gjata: Do të fusësh në burg një koleg gazetar

Gazetari Artan Hoxha: Kjo është e qëllimshme dhe e turpshme. Kë dua të fus në burg unë?

Avokati Çlirim Gjata: O zotëri, je i vetmi në llojin tënd, si gazetar investigative

Gazetari Artan Hoxha: Nuk ka investigim aty

Avokati Çlirim Gjata: S’ke karakter profesional

Gazetari Artan Hoxha: Unë s’paskam karakter ëëë? Me kamerën e Partisë vajti aty bëri intervistë?!

Gazetari Ylli Rakipi: Tek unë ai kishte liri të plotë, po të kishte prova do e nxirrja

Gazetari Artan Hoxha: E donte Berisha para teje, e ka bërë Ilir Meta dhe Edi Rama para teje.

Avokati Çlirim Gjata: Edi Rama jo..

Gazetari Artan Hoxha: Mos e kalo, mos bëj lojë se s’të del mirë ky Pazar.

Avokati Çlirim Gjata: Kjo është kulmi i shkeljes së të drejtës.

Deputeti socialist Xhemal Qefalia: E përdori një parti politike. Të ishte gazetar profesionist gjente një studio televizive. Ftoni një dëshmitar që ka ikur për azil.


Lajmi kryesor:

'Babalja' në Repolitix, gazetari Artan Hoxha publikon fotot: Albert Veliu dhe Fredi Alizoti në lokal me Sali Lushajn


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Macron takohet me Elon Musk: Twitter duhet të respektojë rregullat europiane

Macron takohet me Elon Musk: Twitter duhet të respektojë rregullat europiane