‘Ky është ‘Babalja’', avokati i Jetmir Olldashit, Çlirim Gjata: Agron Xhafaj ra me këmbët e veta në Prokurori

‘Ky është ‘Babalja’', avokati i Jetmir Olldashit, Çlirim Gjata: Agron Xhafaj ra me këmbët e veta në Prokurori

Çlirim Gjata, avokat i gazetarit Jetmir Olldashi

Avokati mbrojtës i gazetarit, Jetmir Olldashit, Çlirim Gjata, tha në studion e ‘Repolitix’ në Report Tv se prova e vetme e Prokurorisë kundër Babales dhe kunatit të tij, Fredi Alizoti ka rënë. Ai ka thënë se Prokuroria nuk duhet të lejonte largimin e Agron Xhafajt jashtë Shqipërisë, pas dorëzimit të kampionit të zërit.

Prova e vetme bazë e prokurorisë është ai përgjimi i Fredi Alizotit që thotë se s’është Agroni por jam unë dhe se do i jepnin 200 mijë euro për inskenimin. Dhe pas daljes së kësaj video, e vetmja propvë e prokurorisë ka rënë. Kjo po bëhet për të shpëtuar nga Vettingu prokurorët. Kur ka dorëzuar zërin në Prokurori, kush është gabimi, i morën kampionin e zërit, pse e lanë të ikte për 24 orë? Duhej bërë ballafaqimi i Babales me Agron Xhafajn. Kur ka dhënë deklarimet përpara prokurorit ai ka thënë, atë ditë që është shfaqur audiopërgjimi, ka thënë se ky person është Agron Xhafaj, pa dale me fytyrë. Ku e dinte ai që është Babalja? Këtu ai ka rënë me këmbët e veta. 

Çlirim Gjata, avokat i gazetarit Jetmir Olldashit


Lajmi kryesor:

'Babalja' në Repolitix, gazetari Artan Hoxha publikon fotot: Albert Veliu dhe Fredi Alizoti në lokal me Sali Lushajn


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Rama takon kreun e kompanisë së monedhave digjitale Binance! Zhao në rrjetet sociale: Adoptimi i kriptove nuk do ndalet kurrë

Rama takon kreun e kompanisë së monedhave digjitale Binance! Zhao në rrjetet sociale: Adoptimi i kriptove nuk do ndalet kurrë