Zbulohet personi që intervistoi Fredi Alizotin, gazetari Artan Hoxha: Ishte Florenc Hoxha, ish-polici i PD

Zbulohet personi që intervistoi Fredi Alizotin, gazetari Artan Hoxha: Ishte Florenc Hoxha, ish-polici i PD

Artan Hoxha, gazetari investigativ i Report Tv

Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në Partinë Demokratike.

Diskutimi në studio:

Gazetari Artan Hoxha: Florenc Hoxha është personi tjetër që ka intervistuar Fredi Alizotin, është me lidhje në PD, ish-polic. Në një vend me kaq shumë halle dhe skandale, harxhohet gjithë kjo energji me një histori të sajuar. Ne shajmë arbitrin që është prokuroria.

Çlirim Gjata: Arbitri është bërë palë.  

Gazetari Artan Hoxha: U shpërndanë njerëzit, se i kemi parë të dy. Prokuroria na ka kapur në makinë. E mori zv. Prokurori i Krimeve të Rënda, që dua të sekuestroj videon që sapo ka dalë. I them Fevziut që ti s’ke video, se videon e mori me USB Salianji. Ata s’mund të marrin emisionin, se aty ka edhe zëra të tjerë. Se ajo video po u çua për ekspertizë, do thonë aty ka shumë zëra të tjerë.

Duke mos qenë pajisja origjinale, ti s’çon kampionin e duhur atje matanë. Kjo video është e sigurtë që është problematike, se zëri nuk është origjinal, dhe e montuar. Video del me timecode, këtu nuk doli. Prokurorin e shajnë nga nëna e nga motra…

Gazetari Ylli Rakipi: Unë kur pashë Salianjin që doli me videon, s’doli për të menduar si do operonte ai me prokurorinë. Ajo ishte përgjigjia e tij. Nuk e ndryshoi situatën por tregoi se bie prokuroria, se ai sharlatan që thotë ashtu, nesër del ndryshe. Shmang akuzat, ai e ktheu në një sharlatan.


Lajmi kryesor:

'Babalja' në Repolitix, gazetari Artan Hoxha publikon fotot: Albert Veliu dhe Fredi Alizoti në lokal me Sali Lushajn


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes