Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie, fëmija i vetëm i Elvis Presley

Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie, fëmija i vetëm i Elvis Presley

Lisa Marie Presley

Lisa Marie Presley, fëmija i vetëm i legjendës së rock 'n' roll-it, Elvis Presley, vdiq në moshën 54-vjeçare, për shkak të një pengimi në zorrë.

Vajza e vetme e Elvis Presley, vdiq për shkak të një pengimi të zorrëve, që u shakaktua nga ngjitjet e operacionit për humbje peshe, që iu nënshtrua disa vite më parë.

Presley, gjithashtu këngëtare, vdiq pasi u dërgua me urgjencë në një spital në Kaliforni më 12 janar, në moshën 54 vjeç.

Dalja e saj e fundit publike ishte dy ditë para vdekjes, në Golden Globes.

Presley, një këngëtare dhe kompozitore, u varros përfundimisht pranë djalit të saj Benjamin Keough, i cili vrau veten në vitin 2020.

Pas vdekjes së saj, nëna e saj, Priscilla Presley, ngriti një sfidë ligjore për vlefshmërinë e testamentit, duke argumentuar se ajo nuk ishte në dijeni të një ndryshimi të vitit 2016 që e kishte rrëzuar atë si një administruese e besuar që mbikëqyrte pasurinë e Lisa Marie.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Vjedhje, kanosje ndaj punonjësit të policisë dhe aksident, 6 të arrestuar në Tiranë

Vjedhje, kanosje ndaj punonjësit të policisë dhe aksident, 6 të arrestuar në Tiranë