POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zbuloni mënyrën më të shpejt për zbardhjen e dhëmbëve, madje dhe pa shkuar tek dentisti

Foto ilustruese

A dëshironi të zbardhni dhëmbët tuaj, pa përdorimin e kimikateve në treg?
Keni frik nga dentisti, ja mënyra për mos shkuar tek ai për zbardhim të dhëmbëve dhe në mënyrë të shpejt.

Për zbardhjen e dhëmbëve sekreti është që të përdorni vaj kokosi dhe shafranin e Indisë. Përzieni vajin e kokosit dhe një lugë me shafran indie, derisa të krijohet një pastë që do të përdoret për pastruar dhëmbët.

Pastën e krijuar pasi ta mbani për rreth pesë minuta në dhëmbët tuaj shpëlajeni gojën me ujë të bollshëm. Përdorimi i kësaj metode do të sjelli rezultate mjaft të mahnitshëme, dhëmbët do të bëhen të bardha dhe me shkëlqim.

a.de.
Komento