Zëdhënësi i Forcave Ajrore: Rusia mund të nisë sulm të ri me raketa në territoret e Ukrainës

Zëdhënësi i Forcave Ajrore: Rusia mund të nisë sulm të ri me raketa në territoret e Ukrainës

1670315312_raketa.PNG

Forcat e Armatosura të Rusisë mund të nisin sot një sulm të ri masiv me raketa në të gjithë territorin e Ukrainës, deklaroi zëdhënësi i Forcave Ajrore të Ukrainës, Yuriy Ignat.

 "Mund ta përsërisin sot. Së pari, sot është festë. Për më tepër, mund të vërejmë se më 10-11 tetor dhe 17-18 tetor ata sulmuan një ditë dhe pak më pak ditën tjetër, por megjithatë ata sulmuan përsëri", tha Ignat gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë televiziv. 

Zëdhënësi iu drejtua qytetarëve të Ukrainës, duke u kërkuar atyre që të mos injorojnë alarmet ajrore, raportojnë mediat e huaja.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit

VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit