Floriana Garo: Basha gjakosi e helmoi demokratët për pasurinë e tij! S'na ndalon asgjë për rikthimin e selisë së PD-së në shtëpinë e lirisë

Floriana Garo: Basha gjakosi e helmoi demokratët për pasurinë e tij! S'na ndalon asgjë për rikthimin e selisë së PD-së në shtëpinë e lirisë

Drejtoresha e Komunikimit e Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo akuzon Lulzim Bashës se ka dhunuar, gjakosur e helmuar demokratët dje vetëm për të vazhduar korrupsionin dhe pasurimin e tij. Garo thotë se anëtarët e komisionit të Rithemelimit janë të vendosur që të shpëtojnë Partinë Demokratike e ta kthejnë selinë në shtëpinë e lirisë.

'Lulzim Brava, skllavi I Edi Rames, qe sot ka uzurpuar seline e demokrateve si kryetar i emruar nga Edi Rama me ndihmen e narkopolicise se tij dhe shkarkuar ne 4446 delegate te kuvendit te 11 dhjetorit dhe 44 mije antare te PD ne referendumin e 18 dhjetorit 2021, doli ne skenen e krimit atje ku dje, vrasesit, banditet me dhe pa uniforme, dhunuan qytetaret, duke ofruar serish trillimet bajate per beteja imagjinare te cilet shiten pa filluar per aleancen e gazit Brava -  Rama.

Lulzim Brava eshte pergjegjesi kryesor i humbjeve te njepasnjeshme te Partise Demokratike. Pasi i shiti dhe shkeli per 8 vjet sakrificat e demokrateve per pazar - koncesionet me Edi Ramen, ai ne bashkepunim me kete te fundit dje, dhunoi, gjakosi dhe helmoi demokratet vetem e vetem per te vazhduar korrupsionin dhe pasurimin e tij!

Dje shqiptaret u bene deshmitare se Edi Rama me kerkesen e skllavit te tij, ushtroi dhune arrestime dhe gazlotsjelles ndaj mijera demokrateve. Qellimi i Edi Rames eshte te mbaje me cdo kusht ne krye te selise e PD skallvin e tij. Ndersa qellimi i vetem i pengut eshte te vazhdoje pazaret me Edi Ramen ne kurriz te humbjeve dhe sakrificave te demokrateve!

Qellimi dhe misioni i demokrateve te lire eshte dhe do te jete garantimi i pluralizmit te vertete politik, clirimi i PD dhe opozites nga pengmarrja e Rames dhe pazareve te pista te skllavit te tij! Sot, demokratet jane me te vendosur se kurre, qe nje aleance e gjere me qindra mijera qytetare te shpetojne Partine Demokratike dhe opoziten, pluralizmin nga Rama dhe skllavi i tij! Nuk ka asgje qe do mund te na ndaloje ne rikthimin e Selise se Partise Demokratike nga peng i qeverise ne shtepine e lirise!'-shkruan Garo.


Lajmi kryesor:

Pas sulmit, Berisha rikthehet në 'skenën e krimit': Heronjtë e 8 janarit ruajtën gjakftohtësinë, nuk kemi hedhur asnjë gur! S'ka datë për protestën e radhës


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)