Zelensky bisedë telefonike me presidentin gjerman, fton Scholz dhe Steinmeier në Kiev

Zelensky bisedë telefonike me presidentin gjerman, fton Scholz dhe Steinmeier në Kiev

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ku e ka ftuar atë dhe kancelarin gjerman, Olaf Scholz dhe për të vizituar Kievin. 

Lajmi u bë i ditur nga zyra e presidentit gjerman pas bisedës telefonike mes Zelenasky dhe Steinemeier gjatë së cilës ajo tha se pati “një sqarim” dhe Steinemeier shprehu "solidaritetin, respektin dhe mbështetjen e tij për Ukrainën.


Lajmi kryesor:

Lavrov e quajti Hitlerin hebre, Putin i kërkon falje Izraelit! BE gati të fusë në ‘listën e zezë’ të dashurën e presidentit rus! Kievi: Nesër fillon evakuimi nga Mariupol


S.C/Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Namir Lapardhaja: PD përballë vetes, një reflektim për të parë nga e ardhmja

Namir Lapardhaja: PD përballë vetes, një reflektim për të parë nga e ardhmja