Zelensky i kërkoi çlirimin e gadishullit, përgjigjet Peskov: Negocimi për Krimenë është jashtë diskutimit

Zelensky i kërkoi çlirimin e gadishullit, përgjigjet Peskov: Negocimi për Krimenë është jashtë diskutimit

1669038167_Peskogv.PNG

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha për mediat të premten se negociatat për statusin e Krimesë ose territoreve të tjera ruse nuk mund të diskutohen.

Sipas zyrtarit rus, Kievi nuk është i gatshëm dhe është i paaftë për të zgjidhur çështjen pa përdorur metoda ushtarake, raportojnë mediat e huaja.

"Negocimi për Krimenë është jashtë diskutimit", tha Peskov.

Edhe pse presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky shprehu dje mbështetjen e tij për përdorimin e mjeteve joushtarake për të kthyer Krimenë nën kontrollin e Kievit, ai gjithashtu vuri në dukje se fusha e betejës është rruga kur nuk ka diplomaci.


Lajmi kryesor:

Lufta ne Ukrainë/ Putin u drejtohet nënave të ushtarëve: Mos i besoni internetit dhe TV! Në Kiev, 50% e shtëpive janë pa energji elektrike


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Goditja ndaj Berishës/ Çupi: E inskenuar nga vetë ai! Agresori ka punuar në familjen e tij! Genc Burimi: S’të vjen turp, më vjen për të vjellë nga këto deklarata

Goditja ndaj Berishës/ Çupi: E inskenuar nga vetë ai! Agresori ka punuar në familjen e tij! Genc Burimi: S’të vjen turp, më vjen për të vjellë nga këto deklarata