Zelensky: Putin humbi, por ai nuk do ta pranojë këtë gjë

Zelensky: Putin humbi, por ai nuk do ta pranojë këtë gjë

1669795605_volodymyrzelensky6.jpeg

Gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimit të Demokracisë Madeleine K. Albright, Presidenti ukrainas Volodymyr Zeklensky tha se Putin e ka humbur luftën, por ai nuk dëshiron ta pranojë atë.

"Diktatori Putin ka humbur. Megjithatë, ai po bën gjithçka për të siguruar vazhdimin e luftës vetëm për të mos i pranuar vetes dhe të tjerëve se është bërë një gabim historik", tha Zelensky.

Sipas Zelensky, Putin ka bërë gabimin më të madh në jetën e tij dhe në jetën e gjeneratave moderne të rusëve, raportojnë mediat e huaja.

Ai tha se obsesioni i çdo diktature është të injorojë gabimet dhe të pretendojë se nuk ka të tilla.

 "Me të vërtetë bëri një gabim. Më i madhi në jetën e tij dhe në jetën e gjeneratave moderne të rusëve., Ne të gjithë e dimë se obsesioni i çdo diktature është të injorojë gabimet dhe të pretendojë se nuk ka të tilla, nëse Rusia ndien kurrizin pas murit”, tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Rusia do të ndjekë interesat e saj me çdo mjet! Kërcënimi i një lufte bërthamore po rritet! Operacioni special do të jetë i gjatë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Partizani, Tirana dhe Laçi bëjnë detyrën, Kukësi 'shuplakë' Apolonisë! 6 skuadrat e kualifikuara në Kupën e Shqipërisë

VIDEO/ Partizani, Tirana dhe Laçi bëjnë detyrën, Kukësi 'shuplakë' Apolonisë! 6 skuadrat e kualifikuara në Kupën e Shqipërisë