Zelensky: Shteti ynë nuk do të jetë më viktimë

Zelensky: Shteti ynë nuk do të jetë më viktimë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka mbajtur një fjalim online në universitetet më të mëdha amerikane.

“Ukraina ka bërë zgjedhjen e saj: shteti ynë nuk do të jetë më kurrë viktimë. Ai nuk do të jetë thjesht një vëzhgues i jetës. Ne mundemi, duam dhe do të jemi subjekte në jetë. Nga këtu -- se vjen forca jonë, dëshira jonë e fortë për liri, për të cilën po luftojmë”.


Lajmi kryesor:

Nis evakuimi me autobus i ushtarëve nga fabrika e çelikut, regjimenti Azov: Po zbatojmë urdhrin! Putin: Ne do t'i përgjigjemi zgjerimit të NATO-s


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet