Zelensky: Rezistuam 50 ditë luftë, Rusia na dha vetëm 5

Zelensky: Rezistuam 50 ditë luftë, Rusia na dha vetëm 5

Në ditën kur Moska pësoi një disfatë të rëndë simbolike me humbjen e anijes së saj të Flotës së Detit të Zi, presidenti i Ukrainës, Vlodymyr Zelensky, lavdëroi popullin e tij për vendosmërinë që prej ditës së parë të pushtimit më 24 shkurt.

“Duhet të jemi krenarë që mbijetuam 50 ditë nën sulme, kur Rusia na dha maksimumi vetëm 5”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Shtëpia e Bardhë: Biden nuk do të shkojë në Kiev! Zelensky: Bota të jetë e përgatitur për kërcënimin bërthamor të Rusisë


J.GJ.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Veliaj nga Kavaja: Fyerje për demokratët që të votojnë listat e Ilir Metës! Ne e duam bashkinë për bashkëpunim me qeverinë dhe jo për të hapur sherr

Veliaj nga Kavaja: Fyerje për demokratët që të votojnë listat e Ilir Metës! Ne e duam bashkinë për bashkëpunim me qeverinë dhe jo për të hapur sherr