Zgjedhjet 2023, Partia Socialiste mbledh nesër Kryesinë! Do diskutojë përzgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie

Zgjedhjet 2023, Partia Socialiste mbledh nesër Kryesinë! Do diskutojë përzgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie

Selia e PS

Partia Socialiste ka filluar përgatitjet për zgjedhjet vendore 2023. Report Tv mëson se nesër socialistët do të mbledhin kryesinë në orën 18:00. Në kryesi pritet që të diskutohet përzgjedhja e kandidatëve për kryetar bashkie.

Ende nuk është përcaktuar një ditë për zgjedhjet vendore 2023, ndërsa pritet që të mbahen në pranverë, në muajt prill ose maj. PS shkon në këto zgjedhje përballë një opozite e cila është e ndarë në tre fronte, nga njëra anë Partia e Lirisë me në krye Ilir Metën, nga ana tjetër edhe PD e ndarë në dy grupe, ai i Enkelejd Alibeajt dhe ai i Sali Berishës.

Ndonëse të ndarë në tre fronte, nuk kanë munguar thirrjet e deputetëve të opozitës që të dalin bashkë në këto zgjedhje përballë maxhorancës.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • lepiresi: 26/09/2022 21:11

  Paska plasur sufllaqa me dopio pite keq fare me keta poshte…hahahahaahahahahhahaahhahahahhahahahaahahahahahaha

  Përgjigju
 • Ilmi: 26/09/2022 18:20

  Pritshmerit si gjithmone jeane optimiste ndaj te tilla mbledhjeve

  Përgjigju
 • Ilda: 26/09/2022 18:20

  Gjithmone kemi pare qe pas cdo mbledhjeje te kryesise rezultatet jane pozitive

  Përgjigju
 • Realist: 26/09/2022 17:13

  Votojm nga halli majtas sepse ska te djatht te paster ,por nje gje eshte fakt qe PS shfrytezon cdo gje qe nga administrata dhe deri te bandat per te fituar,dhe ka per te fituar sa te ket perballe Saliun Meten Bashen,fatkeqesi qe Shqiperia ska opozite!!

  Përgjigju
 • andi: 26/09/2022 17:10

  zhvillimet e duhura sjellin keto takime qe zhvilloni ne partine socialiste

  Përgjigju
 • marjus: 26/09/2022 17:09

  vetem te mira sjellin keto takime kryesie per zhvillimin e vendit

  Përgjigju
 • Goni: 26/09/2022 16:46

  Zgjedhjet do jene me te mirat me kandidate fitues

  Përgjigju
 • Turi: 26/09/2022 16:45

  Makineria e fitores po mbidhet per te ber ate qe di tbej me mire

  Përgjigju
 • Klea: 26/09/2022 16:23

  Kane per tu zgjedhur kryetaret qe e meritojne vertet ate post. Shume suksese

  Përgjigju
 • Vera: 26/09/2022 16:22

  Cdo gje ne transparence te plote. Bravo

  Përgjigju
 • Monda: 26/09/2022 16:21

  Si gjithmone do te behen zgjedhjet e duhura

  Përgjigju
 • Reda: 26/09/2022 16:20

  Jam e sigurt qe do behen zgjedhjet e duhura

  Përgjigju
 • Luan: 26/09/2022 16:15

  Partia socialiste gjithmone zgjedh me te miret

  Përgjigju
 • Andi: 26/09/2022 16:14

  Jemi te sigurt qe do zgjidhen te duhurit

  Përgjigju
 • Geri: 26/09/2022 15:35

  Kjo eshte partia e duhur partia qe i do te miren shqiperis jo si ato partite e tjera qe duan te vij ne pushtet per te mbushur xhepat e tyre

  Përgjigju
 • Lushi: 26/09/2022 15:35

  Jo beso do zgjedhin Faten se ai lepin mire.

  Përgjigju
 • Albi: 26/09/2022 15:34

  Nje vendim i mir qe diskitimet per kandidatet per kryetar bashkie te filloi qe tani dhe te perzgjidhen ne fund me te miret pasi te ken kaluar filtrat qe sjan ne nje lidhje me krimin

  Përgjigju
 • Xyz: 26/09/2022 15:33

  Jo besoj ne Vlore do zgjedhin Vilma Bellon se ajo ishte finoke ne marrjen e lekeve studenteve.200 euro e kishte nje provim.Plus leket qe merrte nga Alma Bakiu per cdo mesues qe punesohej

  Përgjigju
 • PS e vjeter: 26/09/2022 14:12

  Ju skeni zgjedhur akoma Kryetar PS ne Himare. Kryetarin do ta nxjerni direkt ne zgjedhjet

  Përgjigju
 • Vlonjati: 26/09/2022 13:49

  Mos harroni eee qe ne Vlore te zgjidhni ndonje me Robqir se Leli, Historikisht Vlora i ka pasur dhe i ka gjithmone hajduter pisa dhe ordiner te gjithe Kr e bashkise qe vetem sa kane hedhur firma per tendera dhe qytetin e kane katandisur si Kandahari.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

110-vjetori i Pavarësisë, deputetët e Kosovës dhe Shqipërisë sot mbledhje të përbashkët të dy kuvendeve në Tiranë! (AXHENDA)

110-vjetori i Pavarësisë, deputetët e Kosovës dhe Shqipërisë sot mbledhje të përbashkët të dy kuvendeve në Tiranë! (AXHENDA)