Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, pas PS, edhe PD  dërgon në KQZ shkresën për regjistrim

Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, pas PS, edhe PD  dërgon në KQZ shkresën për regjistrim

Pas PS-së, Partia Demokratike ka dërguar në KQZ shkresën për regjistrimin në zgjedhjet e pjesshme lokale të marsit, që do të mbahen në 6 bashki të vendit, Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnje. Po ashtu PD ka dorëzuar edhe propozimet për listën e kandidatëve për anëtarë të KZAZ-ve.

Kërkesa për regjistrimin e PD në zgjedhje

 

Kërkesa për listën e kandidatëve të PD për anëtar të KZAZ-ve


Lajmi kryesor:

PS dhe PD regjistrohen në garën e 6 marsit! Basha i 'shuan shpresat' Berishës, çon në KQZ vërtetimin e Gjykatës që partinë e drejton ai


  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë