Zgjedhjet, Meta: Nëse PS konfirmohet pa prekur votën, jap dorëheqjen më 26 prill! Presidenti do të shkojë në të gjithë Shqipërinë

Zgjedhjet, Meta: Nëse PS konfirmohet pa prekur votën, jap dorëheqjen më 26 prill! Presidenti do të shkojë në të gjithë Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta nga takimi me përfaqësues të shoqërisë civile ka deklaruar se nëse PS konfirmohet pa prekur votën, ai do të japë dorën më 26 prill.

“Nëse kjo shumicë konfirmohet pa prekur votën, Presidenti jep dorëheqjen më 26 prill. Të jenë të qartë të gjithë, Presidenti do të shkojë në të gjithë Shqipërinë me këto mesazhe: Qytetarët duhet të ndërgjegjësohen se në demokraci, fuqia e tyre është vota. Ta përdorin votën për të zgjedhur dhe për të ndëshkuar. Ta orientojnë votën e tyre tek kandidatët më me integritet. Për mua ka rëndësi të ringjallet besimi tek demokracia. Presidenti nuk do të fshihet kurrë nga një sfidë e madhe, angazhimi për të ndalur çdo përpjekje që synon të vrasë demokracinë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Habit Ilir Meta: S’pres nga drejtësia zgjedhje të lira, do bëj fushatë në të gjithë Shqipërinë! Nëse PS fiton pa prekur votën, dorëhiqem më 26 prill (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Humb jetën në moshën 98-vjeçare Presidenti i parë i Republikës italiane

Humb jetën në moshën 98-vjeçare Presidenti i parë i Republikës italiane