Zgjedhjet në Kosovë. KQZ: Lëvizja Vetvendosja renditet e para me 26,03 %

Në Kosovë vazhdon ende numërimi i votave.

Sipas Komisionit Zgjedhor, deri tani janë numëruar 70 % e votave. 

Lëvizja Vetvendosja renditet e para me 26,03 %, në vendin e dytë LDK me 25,35%, në vendin e tretë DK 21,62% dhe nw vendin e katët AAK+ PSD me 11,74%

Numërimi ende vazhdon...


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Ende problematike situata në Landifillin e Fierit, era përhap tymin në një hapësirë mjaft të gjerë