Zgjedhjet në Maqedoni, Meta: Urime partive shqiptare, tani të bashkojmë përpjekjet për të ecur bashkë për çeljen e negociatave

Zgjedhjet në Maqedoni, Meta: Urime partive shqiptare, tani të bashkojmë përpjekjet për të ecur bashkë për çeljen e negociatave

Presidenti Ilir Meta ka uruar Maqedoninë për procesin zgjedhor, sipas tij demokratik dhe konkurrues dhe partitë shqitpare për përfaqësimin e lartë në Parlamentin e ri.

"Shumë urime Maqedonisë së Veriut për zgjedhjet e lira, demokratike dhe konkurruese!  Shumë urime partive shqiptare për përfaqësimin e lartë në Parlamentin e ri. Të bashkojmë përpjekjet për të ecur së bashku për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian".

Nga rezultatet paraprake fituese është Lidhja Social Demokrate e ish kryeministrit Zoran Zaev, ndërsa një rezultat mjaft të mirë morën edhe partitë shqiptare (lexo këtu).  

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Rama draft për asociacionin, zv.kryeministri i Kosovës: Nuk kërkuam ndihmë, ka zero rëndësi

Rama draft për asociacionin, zv.kryeministri i Kosovës: Nuk kërkuam ndihmë, ka zero rëndësi