Zgjedhjet në Serbi/ Brnabiç: ODIHR u jep fund gënjeshtrave për ‘17 dhjetorin’

Zgjedhjet në Serbi/ Brnabiç: ODIHR u jep fund gënjeshtrave për ‘17 dhjetorin’

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka komentuar raporti e Zyrës së OSBE-së i cili analizon kushtet e zgjedhjeve të mbajtura më 17 dhjetor. 

“Pas disa muajsh krize, marketingu të gënjeshtrave, erdhi raporti i ODIHR-it dhe i jep fund të gjitha marrëzive dhe gënjeshtrave', tha Brnabiç. 

Ajo vuri në dukje se në raport nuk përmendet asnjë hetim ndërkombëtar, ndërsa prezantoi 7 rekomandime prioritare të ODIHR-it, të cilat, thotë ajo, tregojnë se zgjedhjet ishin të drejta dhe transparente.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit