Zgjedhjet në Spanjë/ Balla uron kryeministrin Pedro Sánchez për fitoren

Zgjedhjet në Spanjë/ Balla uron kryeministrin Pedro Sánchez për fitoren

Pedro Sánchez

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar Partinë Socialiste të Spanjës për fitoren në zgjedhjet e përgjithshme që u zhvilluan ditën e djeshme.

Përmes një postimi në Twitter, Balla ka uruar për fitoren liderin e partisë Pedro Sánchez, i cili është dhe kryeministri aktual i Spanjës.

"Urime për miqtë tanë të Partisë Socialiste të Punëtoreve të Spanjës dhe udhëheqësit, Pedro Sánchez për rezultatin e mirë të arritur në zgjedhjet e përgjithshme në Spanjë", shkruan Balla.

Partia Socialiste e Spanjës e udhëhequr nga kryeministri, Pedro Sánchez ka fituar 29 për qind të votave, përkatësisht 123 vende në Kongresin me 350 deputetë, por i duhet koalicion per te formuar qeverine. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim