Zgjedhjet vendore, Mediu pas takimit me Begaj: Data 14 maj është më e mira

Pas takimit me presidentin Bajram Begaj, Fatmir Mediu tha se data 14 maj është data më e mirë për zgjedhjet vendore.

“Menduam që data 14 është data më e fundit, është data më e mirë, duke pasur në konsideratë dy reforma shumë të rëndësishme, territoriale që kërkon kohën e vet për implementim nëse arrihet konsensus, dhe reforma zgjedhore. Mendimi ynë është për 14 majin”, tha Mediu.

Të pranishën në takim ishin edhe Dashamir Shehi e Vangjel Dule e Agron Duka.


Lajmi kryesor:

Shqipëria drejt zgjedhjeve vendore më 14 maj, ka një dakordësi mes palëve! Presidenti Begaj vijon konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij