Zhdukja e biznesmenit në Pukë, shtohet pista e vetëvrasjes! Pecorellit i ekzaminohet telefoni, s'ka kërcënim me jetë

Hetuesit te mankina e djegur ne Puke

1611759835_60116b35d0687Screenshot4001.jpg

21 ditë pasi janë gjetur eshtrat në makinën e djegur  në aksin Pukë-Tiranë me të cilën ka lëvizur Davide Pecorelli, hetuesit italianë kanë mbërritur në Pukë dhe së bashku me ata shqiptarë po riinspektojnë nga afër makinë dhe do të ekzaminojnë telefonin e të ndjerit.

Skeleti i automjetit të 45 vjeçarit mbahet në garazhin e policisë së Pukës ende si një skenë krimi, ndërsa psitat e hetimit janë fokusuar te vetëvrasja si pista e parë dhe vrasja si pistë e dytë. Burime nga grupi hetimor bënë me dije për gazetarin e Report Tv Arsen Rusta se sot midis policisë shqiptare dhe asaj italiane diskutohen rezultatet e ekspertizave pirroteknike për të zbuluar shkakun e rënies së zjarrit, ato të mjeksisë ligjore për shkakun e vdekjes dhe ekspertiza autoteknike e mjetit.

Ndërkohë ekzaminimi i telefonit të Pecorellit ka zbuluar se nuk ka asnjë kërcënim me jetë, biseda ku ai ka shfaqur frikë apo ka qenë i shqetësuar për jetën.


Lajmi kryesor:

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli, hetuesit italianë zbarkojnë në Pukë! Vëzhgojnë makinën e djegur, shtohet pista e vetëvrasjes! I ekzaminohet telefoni, s'ka kërcënim me jetë (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Plagosi një person në zyrën e PD, identifikohet autori! Është me precedent të theksuar kriminal