'Zhgënjeu opinionin...', Karamelo komenton dënimin për Tahirin, mesazh opozitës: Bëhuni pjesë e Zgjedhores

Deputeti i opozitës parlamentare Ligoraq Karamelo, ka bërë një deklaratë për media për sa i përket vendimi për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duke thënë se dënimi ishte inkurajues por aspak ndëshkues. Sipas Karamelos opinioni publik u zhgënjye pasi u përgatitën për dënimin për akuzat e tjera që akuzohej.

"Vendimi për Tahirin inkurajues,por aspak ndeshkues. Ne ishim pergatitur qe mali te lindte dicka,por mali lindi nje mi. Ky do te jete fillimi i nje procesi te gjate dhe te veshtire, por mbi te gjitha nje procesi qe duhet te na inkurajoje,jo te na zhgenjeje. Ne vendini,ka mosperputhje mes akuzave te ngritura nga Prokuroria, disa prej te cilave te prekshme dhe te dukshme dhe konkluzionit te  gjykates. Vendimi per Tahirin, zhgenjyes per opinionin e gjere. Nuk mund te veprohet ne kete menyre,duke pergatitur opinionin per nje sere akuzash dhe nga ana tjeter te mos marre ndeshkimin qe meriton. " ka thënë Karamelo.

Në fund Karamelo ka apeluar klasën politike për realizimin e Reformës Zgjedhore. Ai ka ftuar edhe opozitën joparalamentare për tu bërë pjesë e procesit.

"Reforma zgjedhore e domosdoshme për integrimin europian të vendit. Nuk ka integrim pa ndryshuar sistemin zgjedhor, pa demokratizuar partitë politike pa depolitizuar procesin e numërimit dhe votimit dhe pa çuar votën e popullit aty ku është vullneti i tij" ka thënë ndër të tjera Karamelo.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se opozita parlamentare do t'a bllokojë Reformën Zgjedhore duke votuar kundër në kuvend?

Komento

Komente

 • edi: 21/09/2019 15:59

  Hey Caramelo Malet tona dhe ujevarat pollen kollovarin dhe te Kllonuarin qe ju bete Koalicion shokun e partise L.S.I Meta qe me kenaqesi dhe urtesi ,por si nje gjarper i rritur dhe helmuar nga ish Komunizmi ,u cel nje sipar i ri gjate Qeverisjes Berisha , ku edhe ju ishit koleget e mirepritur te ketij kolosi Komunist , qe sot perpelitet si nje Bolle qe po kafshon bishtin e tije duke leshuar akuza per Qeverisjen si K/Ministrin Edi Rama , jU E DINI SHUME MIRE SE KUSH ISHIT DHE JENI ,qe per 25 vite e patet Kombin nen sqetulla dhe e ROPET per se Gjalli e vrate Popullin pa ju hyre gjemb ne kembe , nga gjithcka qe erdhi ne doren tuaj dhe si kryeplak kishit bastardin Berisha ,Meta e Lulushi ,Dora e dyte jeni ju qe llomotitni si Tellalle qe te kapni serish ate qeverisje qe dikur i masakruet denigruat dhe perdhoset Shqipetaret So si Bushtra te neduar thoni se jemi Virgjeruar aq sa Lulushit po i mbyllen Shalet se e ka brenda sikletin qe ka bere per Tete Vite Qeverisje e Berishes Dhe gjithcka u mbyll sepse gjithcka e Drejtesise ishe nen Thundren e qeverise Berisha Ju llapni shume ,por duhet te shtoni or pranoni se keto qe ju imagjinoni jate Faturat e juaja ,Mos ja hidhni atyre ,qe sju kane futur brenda deri me sot SPAK e DREJTESI ,i dashur eshte financuar nga Amerika dhe Europe ,dhe pa dyshim dhe friken qe keni do mbyllen gojet qe mbajne Ere- Kerm nga ju dhe me siguri ,Fillon nga e para ku ju ishit dikur ,deri tek te sotmit qe ju i akuzoni Eshte shume kuptimplote gjithca apo don ndonje sekret se si do veprojne Shume shpejt do te shihni njeri tjetrin shkalleve te Gjykates dhe do mesoni gjithcka qe harruat cfare bete dhe ja faturoni te tjereve shoku i partise me te felliqur qe kerkoni te quheni Demokrate ,them se i afroheni stilit ish KOMUNIST

  Përgjigju
 • Konjak: 21/09/2019 15:56

  Se paku kemi kurajon te besojme se dite, me nje drejtesi me te mire, do vijne.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Klea Huta poston foton e parë të vogëlushit Krid