Zhupa kundër Ramës: Je një 'bastard politik', ky ishte një grusht ndaj demokracisë

Zhupa kundër Ramës: Je një 'bastard politik', ky ishte një grusht ndaj demokracisë

Ina Zhupa në protestën e sotme

 

Deputetja Ina Zhupa ka folur në podium nga protesta e zhvilluar në Bulevarsin "Dëshmorët e Kombit". Ajo është shprehur me tone të ashpra ndaj kyeministrit Rama. Zhupa e fajëson Ramën për gjendjen e këtij vendi, që sipas saj është alarmante. Zhupa thotë për Shqipërinë se është një vend i varfër nga korrupsioni i pangopur i Ramës, madje nuk kurësehet në krahasime duke e krahasuar Ramen me "një bastard politik" ku sipas saj gruhti i sotëm ndaj Berishës ishte një grusht ndaj lirisë dhe demokracisë.

 “Një bastard politik. Grushti ishte ndaj nesh, ndaj lirisë, demokracisë. Ia garantojmë se përgjigjen do ta marrë mbrapsht 100 fish. Jemi këtu sot sepse jemi të qartë për demokracinë. Jemi këtu sepse në zërin tonë ne themi; ‘E duam Shqipërinë si gjithë Europa’. Vend të lirë, demokratik, me mirëqenie. Si mund t’i rikthehemi ne emigrimit me gomone. Duhet të jemi qytetarë europianë që shkojmë në Europë me dinjitet. BE ne e dimë se i ka thënë jo amnistisë fiskale. BE sot i thotë jo pasaportave të arta, ndërsa Rama i thotë të vijnë të gëzojnë në Shqipëri.”, tha Zhupa.


Lajmi kryesor:

Një burrë e qëllon me grusht në fytyrë, gjakoset Sali Berisha! Protestuesit e rrahin rëndë dhunuesin! Opozita nuk shkel perimetrin e sigurisë së Samitit (VIDEO)


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Ekonomistët parashikojnë recesion në SHBA këtë vit

Ekonomistët parashikojnë recesion në SHBA këtë vit