Një burrë e qëllon me grusht në fytyrë, gjakoset Sali Berisha! Protestuesit e rrahin rëndë dhunuesin! Opozita nuk shkel perimetrin e sigurisë së Samitit (VIDEO)

TIRANË- Në protestën e thirrur prej tij, Sali Berisha qëllohet me grusht në fytyrë. Një person, i identifikuar si Gert Shehu ka hyrë në radhët e protestuesve dhe ka goditur ish-kryeministrin në fytyrë sapo doli nga selia blu dhe nisi marshimin për në Bulevard. Menjëherë kanë ndërhyrë bodigardi i Sali Berishës dhe ish shefi i policisë Erzen Breçani që kanë rrahur rëndë personin duke e gjakosur. Atyre i janë bashkuar edhe mbështetësit që nuk kanë kursyer dhunën ndaj tij.

Mirëpo, ky incident nuk e ka ndalur Berishën. Ndonëse u rrëzua në tokë në goditja e fortë me grusht, Sali Berisha u ngrit dhe i gjakosur në fytyrë vijoi të ecte drejt Bulevardit me masa të shtuara. Sapo mbërriti në Bulevard, mbajti fjalën e tij duke thënë:

“Asgjë në botë nuk na mposht ne, popullin e opozitës dhe popullin e fitores, poshtë Edi Rama, poshtë kriminelët, ne do ju rrëzojmë. Jemi këtu sot së bashku për të protestuar kundër regjimit të horrave dhe kriminelave.”

Gjatë fjalës së tij, Sali Berisha bëri thirrje që i riu të lirohet ndërsa e cilësoi "mjeran të shitur te Edi Rama". Pas incidentit, 31-vjeçari Gert Shehu u shoqërua për në spitalin e Traumës ndërsa ishte i vetëdijshëm për gjithçka kishte ndodhur. Teksa kryheshin ekzaminimet, nuk tha asgjë tjetër veçse është nga Tepelena dhe jeton në Tiranë. Report Tv ka siguruar dokumentin, ku evidentohet qartë diagnoza e mjekut se i riu vuante nga ‘Çrregullim psikotik i papërcaktuar’. Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për incidentin.

Ndër të tjera, ndryshe nga ç’kishin thënë, Sali Berisha që shoqërohej edhe Ilir Meta e mbështetësit e tij nuk kanë tentuar të futen brenda perimetrit të sigurisë në protestën e sotme. Ata ngritën skenën me regji lëvizëse para Hotel Dajtit dhe nuk janë përpjekur të shkojnë para Kryeministrisë ndonëse ish-kryeministri kishte paralajmëruar do të mblidheshin para zyrës së Ramës dhe do të derdheshin në sheshe. Po ashtu, ajo që u vu re ishte braktisje nga qytetarët për këtë protestë pasi kishte vetëm disa qindra militantë të mbledhur.

Protesta u mbajt në këtë ditë historike për Tiranën pasi mbërritën liderët europianë për samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Në protestën që nuk zgjati më shumë se 2 orë, Berisha nuk kurseu falenderimet për liderët duke thënë se kanë mbështetur Shqipërinë ndërsa hodhi akuza ndaj Edi Ramës se i përdor samitet si mbështetje ndaj qeverisë së tij. Në të njëjtën linjë me të qëndroi edhe Ilir Meta, i cili iu drejtua kryeminstrit me gjuhë të ashpër duke e cilësuar 'tradhtar' dhe 'skizofren'. Sipas Berishës, protesta u thirr që Europa të dëgjonte zërin e shqiptarëve ndërsa u zotua se pa votën e lirë, nuk ka dhe nuk do ketë stabilitet në Shqipëri.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:30
OSBE për sulmin ndaj Berishës: Të trishtuar! Liria e tubimit, një e mirë themelore e demokracisë

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar pas sulmit që iu bë Sali Berishës nga një qytetar. OSBE shkruan se “jemi të trishtuar për incidentin gjatë protestës së opozitës. Liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë”. Ndërkohë, përgëzon dhe Shqipërinë për Samitin.

“Urime Shqipërisë për mbajtjen e suksesshme të samitit BE-Ballkan Perëndimor dhe për operacionin e madh të sigurisë që e shoqëroi. Jemi të trishtuar, megjithatë, për incidentin gjatë protestës së opozitës. Liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë. U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë dhe u bëjmë thirrje të gjithëve të shmangin spekulimet dhe vetëdrejtësinë ndërkohë që hetimet vijojnë”, shprehet OSBE.

Ora 15:30
VIDEO/Të gjithë me sytë nga Berisha, por çfarë bëri Ilir Meta në momentin e sulmit

 

E gjithë vëmendja në momentin e sulmit ishte te Sali Berisha. Mirëpo cili ishte reagimi i Ilir Metës, që e kishte në krah? Në videon e siguruar nga incidenti i sulmit, Ilir Meta shihet se ka ngritur duart në vetëmbrojtje, në momentin që Berisha është goditur nga Gert Shehu.

Ora 15:19
FOTOLAJM/ U qëllua me grusht nga 31-vjeçari, ja reagimi i Liri Berishës

Ndryshe nga rruga që bëri kur shkoi në protestë dhe u qëllua me grusht, ku shoqërohej nga Ilir Meta, në kthim Sali Berisha kishte në krah bashkëshorten e tij. Liri Berisha e mbante prej krahu.

1670336524_1670335104saliberisha2.jpeg

Sali Berisha me bashkëshorten e tij, Liri Berisha
Ora 14:34
Pas dy orësh mbyllet protesta, Berisha: Rama organizoi sulmin me grusht ndaj meje

 

Rreth dy orë ka zgjatur protesta e thirrur nga Sali Berisha, në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, ku nuk arritën as të futen në kordonin e sigurisë.

Në fund të protestës, nga selia blu, Berisha tha se Rama ka tentuar që protesta mos të zhvillohet. Berisha u ndal edhe tek incidenti që ndodhi, ku i godit me grusht, ku sipas tij ky sulm ishte i organizuar nga Rama.

"Edhe njëherë një mirënjohje të pakufishme. Ky regjim i shëmtuar bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohet. Kaloi edhe në një akt, me të cilin dëshmoi karakterin prej krimineli Edi Rama. Ai që e organizoi, zgjodhën si në të gjitha rastet, një person që mund të kryejë çdo gjë, dhe e bënë si masë të fundit, pasi e panë që u lëshuan nga katër anët e Tiranës dhe Shqipërisë në këtë protestë që historia do e shkruajë me germa të arta në historinë e protestave të qytetarëve të lirë. Ju keni ardhur me dhjetëra dhe qindra herë në protesta, por ju garantoj se kjo e sotmja, ka qenë për secilin prej jush, kryeprotesta e jetës.

Ne faktuam sot se nuk ka forcë në botë, që ne të na mposhtë, që ne të na ndalojë për të realizuar qëllimet tona. Faktuam se për çdo rast, ne mbetemi të pamposhtur. Ndaj dhe, të frymëzuar të gjithë nga ky akt guximi, trimërie, përkushtimi dhe idealizimi, do vazhdojmë, betejën tonë kundër, armikut më të egër, pas Enver Hoxhës, që shqiptarët kanë pasur në tërë historinë e tyre. Atë që po bën Edi Rama me shqiptarët, nuk e ka bërë asnjë pushtues. Atë që po bën Edi Rama, nuk e bën asnjë udhëheqës në botë.

Ndaj dhe ne jemi misionarë të çlirimit të vendit tonë nga kjo monstër, i cili nuk njeh parim, moral, ligj, përveçse derdh mbi shqiptarët, urrejtjen e një armiku të egër të tyre. Se çfarë mund të bëjmë ne, e faktuam sot. Beteja të mëdha na presin përpara. Të sigurtë të jeni ju se ne do fitojmë. Një përqafim të gjithëve", tha Berisha. 

Ora 14:00
Mesazhi i Sali Berishës për liderët europianë: Edi Rama i shet samitet si mbështetje ndaj tij

 

Pas falenderimit për liderët europianë, Sali Berisha kishte një mesazh për ta duke i thënë se Edi Rama i shet samitet si mbështetje ndaj tij.

“Lidderët i fralenderoj. Partnerëve u them, prej një kohe të gjatë, Edi Rama i shet samitet si mbështetje ndaj tij. Sot s’ka lider që e quan veten europian dhe mbështet arkitektin e shpopullimit, që mbështet krimin dhe mafien, që mbështet kryeministrin që po kryen genocide të vërtetë në kombin e tij. Në Shqipërinë e vërtetë, në pushtet është mafie se qeveria është e lidhur me krimin dhe drogën. 3 ministrat e brendshëm të këtyre 9 viteve janë të lidhur me klanet e drogës, njëri u dërgua në Shtëpinë e Bardhë ndërsa tjetri po merret me sigurinë e samitit”, tha Berisha.

Ora 13:53
Si në protestën e 12 nëntorit, 'gomonia' nuk mungon as në tubimin e sotëm të thirrur nga Berisha

 

Ashtu si në protestën e 12 nëntorit, edhe në protestën e sotme të thirrur nga ish kryeministri, Sali Berisha nuk ka munguar “gomonia” me flamurin britanik, atë kuqezi dhe flamur europian.

Brenda saj janë vendosur fletushka ku tregohen shifrat e emigrantëve shqiptarë që kanë ikur me gomone drejt Britanisë së Madhe. Simbolika e këtij veprimi është të tregojë atë që Berisha e ka përmendur shpesh në daljet e tij të fundit, ku deklaron se “Shqiptarët janë kthyer në popull gomonesh”.

Ora 13:51
Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës në protestën kundër Ramës

 

 

Mediet ndërkombëtare kanë pasqyruar sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” gjatë protestës së organizuar nga opozita, në të njëjtën kohë që po mbahej mbahej Samiti BE-Ballkani Perëndimor.

Corriere Della Sera shkruan se, ish kryeminstri shqiptar dhe actual I Partisë demokratike është qëlluar nga një i panjohur gjatë protestës së organizuar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

Shkaqet mbeten të paqarta, ndërsa personi që godti Berishë në grush është ndaluar nga rojet e seigurisë së ish kryeministrit.   Pasi u rrëzua Berisha vazhdoi të ecë drejt vendit të protestës

Reuters shkruan se udhëheqësi i opozitës shqiptare Sali Berisha u godit me grusht në fytyrë nga një kalimtar i rastësishëm mashkull teksa drejtonte turmën e mbështetësve të partisë së tij në qendër të Tiranës për protestën antiqeveritare

ANSA raporton se “kryetari aktual i Partisë Demokratike, forca kryesore opozitare e qendrës së djathtë, Sali Berisha, është sulmuar sot nga një person i panjohur, teksa po shkonte për në një demonstratë të organizuar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama.”

Gazeta greke, Protothema shkruan se Berisha u godit me grusht në fytyrë nga një kalimtar i rastit, ndërsa lideri i opozitës shqiptare drejtonte një demonstratë antiqeveritare me një turmë mbështetësish të partisë së tij në qendër të Tiranës.

Ora 13:48
Berisha: Jemi fatkeqë! Përfaqësohemi në samit nga personi që duhet të ishte para drejtësisë

 

Sali Berisha thotë se protesta e sotme ka synim të tregojë zërin opozitar të shqiptarëve para BE. Sipas tij, shqiptarët janë fatkeq që në samit përfaqësohen nga Edi Rama, i cili thotë se duhet të ishte para drejtësisë.

“Të gjithë shqiptarët, të gjithë ne sa jemi këtu, shqiptarët sado që janë ju jemi mirënjohës me nderin e madh që i bëni Shqipërisë. Por njëkohësisht ne jemi fatkeqë sepse ne përfaqësohemi në këtë samit, me njeriun, që me të gjitha kodet e botës, duhet të ishte sot para drejtësisë, jo i ulur sot aty me ju.

Ne ndjehemi fatkeqë sepse pushteti i atij që na përfaqëson, qëndron mbi krimin elektoral, votën e vjedhur, korrupsionin dhe drogën dhe të zezat e këtij vendi. Sot është dita kur Europa dhe bota mund të njihen me të vërtetat e Shqipërisë.

Ndaj siç e kërkon tradita jonë, miqve do u themi të vërtetën. Ne jemi këtu në një protestë, me qëllimin më madhor, që sot të jehojë para liderëve, medieve, edhe zëri i popullit të opozitës shqiptare.

Ne nuk mund të pranojmë që ky samit të konsiderohet si një mbështetje për Edi Ramën dhe qeverinë e tij, si më të korruptuarat në planet.”, tha Berisha.

Ora 13:47
E dhunuan pasi sulmoi Berishën, policia nis verifikimin e personave që larguan 31 vjeçarin nga vendngjarja

1670329329_64001670327657xdhunuesi307.jpg

Policia ka nisur verifikimin e të gjithë personave të cilët ishin të parët që ndaluan 31 vjeçarin Gert Shehu i cili goditi me grusht, kreun e Rithemelimit, Sali Berisha.

Mësohet se në një moment të dytë, të gjithë ata të cilët edhe e kanë dhunuar 31 vjeçarin menjëherë pasi ky i fundit u largua me dhunë nga vendi ku ndodheshin protestuesit.

Ora 13:42
Zhupa kundër Ramës: Je një 'bastard politik', ky ishte një grusht ndaj demokracisë

 

Deputetja Ina Zhupa ka folur në podium nga protesta e zhvilluar në Bulevarsin "Dëshmorët e Kombit". Ajo është shprehur me tone të ashpra ndaj kyeministrit Rama. Zhupa e fajëson Ramën për gjendjen e këtij vendi, që sipas saj është alarmante. Zhupa thotë për Shqipërinë se është një vend i varfër nga korrupsioni i pangopur i Ramës, madje nuk kurësehet në krahasime duke e krahasuar Ramen me "një bastard politik" ku sipas saj gruhti i sotëm ndaj Berishës ishte një grusht ndaj lirisë dhe demokracisë.

 “Një bastard politik. Grushti ishte ndaj nesh, ndaj lirisë, demokracisë. Ia garantojmë se përgjigjen do ta marrë mbrapsht 100 fish. Jemi këtu sot sepse jemi të qartë për demokracinë. Jemi këtu sepse në zërin tonë ne themi; ‘E duam Shqipërinë si gjithë Europa’. Vend të lirë, demokratik, me mirëqenie. Si mund t’i rikthehemi ne emigrimit me gomone. Duhet të jemi qytetarë europianë që shkojmë në Europë me dinjitet. BE ne e dimë se i ka thënë jo amnistisë fiskale. BE sot i thotë jo pasaportave të arta, ndërsa Rama i thotë të vijnë të gëzojnë në Shqipëri.”, tha Zhupa.

Ora 13:36
Sali Berisha nuk kursen falenderimet për liderët europianë: Mirënjohje të pakufijshme për ju! PD, betejë për vlerat europiane

 

Sali Berisha nuk ka kursyer falenderimet për liderët europianë që ndodhen në Tiranë për samitin e BE. Ndonëse ka thirrur protest në këtë ditë historike, Berisha shpreh mirënjohje duke thënë se kanë dhënë mbështetje për shqiptarët.

“Në këtë shesh, në Shqipërinë dhe kudo që jeni përshëndetjet më vëllazërore, mirënjohjen më të pakufijshme. Së pari, në emër tuaj më lejobni t;ju uroj me zemër mirëseardhjne në Tiranë shtegtarëve europianë. Për ne është një rast shumë i vecantë t’i shprehim atyre mirënjohjen më të pakufishme për solidaritetin ndaj Shqipërisë. Ky samit është mbështetje e madhe për të gjithë shqiptarët. Ky samit është mbështetje në veçanta për PD, forcën politike që është në betejë për vlerat europiane me moton “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”.

Ora 13:34
Ilir Meta me gjuhë të ashpër ndaj Edi Ramës: T'i tregojmë vendin pjellës bastarde, kryeministrit skizofren dhe tradhtar

 

Ilir Meta ka mbajtur fjalën e tij në protestën e thirrur nga Sali Berisha duke mos kursyer gjuhën e ashpër ndaj Edi Ramës.

“Nuk do të doja të flisja gjatë se pata fatin pak javë më parë ta bëja këtë gjë para jush, por sot besoj se është shumë e qartë, koha e fjalëve dhe e fjalimeve duhet t’i lërë vendin kohës së veprimeve të orgaizuara për t’i treguar vendin pjellës më bastarde të kësaj toke që orkestroi sot në ditën e samitit europian një ngjarje të denjë për një kryeministër skizofren dhe tradhtar, për zbatuesin e platformës së spastrimit etnik në formën më të re që e ndjen çdo familje shqiptare, të shpopullimit përmes instalimit të një regjimi mafioz, ndaj të gjithë me poezinë e Avzi Nelës “Liri a vdekje” për t’i treguar vendin këtij regjimi mafioz. Edhe një herë mirënjohje Sali Berishës. Liri demokraci, Europa jemi ne”, tha Ilir Meta.

Ora 13:26
Goditi me grusht Berishën, mësohen fjalët e para të 31-vjeçarit Gerti Shehu

1670328159_page.jpg

31-vjeçari Gerti Shehu ka thënë vetëm një fjali për policinë pasi goditi me grusht Sali Berishën në protestën e sotme. Ai tha vetëm se “jam nga Tepelena rri në Tiranë”.

Ora 13:21
VIDEO/ I zhveshur dhe i gjakosur, ja si i turren militantë të PD ta rrahin 31-vjeçarin që grushtoi Berishën

 

Gert Shehu nga Kukësi është ai që ka goditur me grusht sot Berishën. Pasi është rrahur nga disa protestues ai është marrë për tu çuar në spital por rrugës ka edhe militantë të tjerë që turren për ta qëlluar.

Ora 13:21
Belind Këlliçi nuk frikësohet, i bën thirrje Ramës: Ngjarja e Bulevardit do zbardhet deri në fund, Rama ik!

 

1670329795_Screenshot3.jpg

Belind Këlliçi ka folur për incidentin që i ndodhi Berishës në Bulevard, ku u grushtua nga agresori 31-vjeçar Gent Shehu. Kandidati i opozitës oër Bashkine e Tiranës ka paralajmëruar Ramën që kjo ngjaje do zbardhet deri në fund dhe Rama është ai që duhet të dorëzoj pushtëtin. Fjala  tij mekëtë situatë mbyllet me thirrjen "Rama ik !"

Ora 13:09
VIDEO/ 'Kortezhi i dhimbjes shqiptare', në protestën e Berishës këngë vaji nga gratë e veshura në të zeza! Mes tyre Adriana Kalaja

Në protestën e thirrur nga Sali Berisha është shfaqur një simbolikë “Kortezhi i dhimbjes shqiptare”. Gratë e veshura në të zeza i kanë kushtuar këngë vaji kushtuar bijve të humbur. 

E pranishme ishte edhe juristja, Adriana Kalaja e njohur gjithashtu edhe si ish kandidatja e primareve të Berishës. 

Ora 13:03
FOTO/ Kush është 31-vjeçari që goditi me grusht Sali Berishën

 

Gert Shehu është 31-vjeçari që hyri në radhët e protestuesve dhe goditi me grusht Sali Berishën. Ai është shoqëruar nga Policia në spitalin e Traumës për të marrë trajtim mjekësor pasi u gjakos nga bodigardët dhe mbështetësit.

Ora 12:58
Me rroba të shqyera dhe i gjakosur, shoqërohet dhunuesi i Sali Berishës

1670328159_page.jpg

Gert Shehu, personi që goditi me grusht në fytyrë Sali Berishën po shoqërohet me duar të lidhura. Pasi goditi ish-kryeministrin, bodygardët dhe mbështetësit e dhunuan rëndë derisa e gjakosën.

Ora 12:56
FOTOLAJM/ Goditi me grusht Berishën, dhunuesi i gjakosur pasi e rrahën protestuesit

Gentian Shehu, është personi i cili goditi me grusht Sali Berishën. Ai është arrestuar, ndërkohë që në këtë foto shikoni atë të gjakosur pasi protestuesit e tjerë bashkë me truprojat i dolën në mbrojtje Berishës dhe e rrahën.

 

Ora 12:43
Berisha-Meta në protestë, nuk futen në perimetrin e sigurisë të Samitit

1670327103_030ecdc07bfa44cfb6b929250adddf98.jpg

Ndryshe nga ç’kishin thënë, Sali Berisha dhe Ilir Meta nuk kanë tentuar të futen brenda perimetrit të sigurisë nw protestën e sotme. Ata kanë ngritur skenën para Hotel Dajtit dhe nuk janë para Kryeministrisë.

Ora 12:41
EMRI/ U hodh mes protestuesve, kush është personi që goditi me grusht Sali Berishën, arrestohet nga policia

 

Gentian Shehu është personi i cili goditi me grusht ish kryeministrin, Sali Berisha. Pas sulmit të bërë ndaj Berishës, Shehu është arrestuar nga policia.

Ora 12:31
Pas goditjes me grusht, Berisha i gjakosur merr fjalën para protestuesve: Askush nuk na mposht ne, do e rrëzojmë Ramën

 

Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij në hapjen e protestës së Rithemelimit. Pavarësisht se u godit me grusht nga një prej personave që ndodhej në turmën e protestuesve, Berisha doli i gjakosur para protestuesve dhe deklaroi se do të rrëzonte kryeministrin, Edi Rama.

“Asgjë në botë nuk na mposht ne, popullin e opozitës dhe popullin e fitores, poshtë Edi Rama, poshtë kriminelët, ne do ju rrëzojmë. Jemi këtu sot së bashku për të protestuar kundër regjimit të horrave dhe kriminelave”- u shpreh Berisha.

Ora 12:30
VIDEO/ Ja momenti kur Sali Berisha qëllohet me grusht në fytyrë

 

Ky është momenti kur Sali Berisha është qëlluar me grusht në fytyrë nga një person teksa po shkonte drejt protestës.

Ora 12:26
VIDEO/Protesta del jashtë kontrollit, Berisha qëllohet me grusht në fytyrë

 

Një person qëllon me grusht Sali Berishën në fytyrë.

Ora 12:24
Sherr mes protestuesve, ndërhyn bodigardi i Sali Berishës

 

Protestuesit janë përfshirë në një konflikt në protestën e thirrur nga Sali Berisha. Edhe bodigardi i Sali Berishës ka ndërhyrë për t’i ndarë.

Ora 12:20
Pamjet me dron, Berisha-Meta braktisen nga qytetarët! Vetëm disa qindra militantë në Bulevard

 

Protesta e Berisha-Meta po nisAjo që vihet re është se ka një braktisje nga qytetarët për këtë protestë. Pranë Selisë së PD por edhe në Bulevard ka vetëm disa qindra militantë të mbledhur.

Ora 12:20
Berisha dhe Meta ‘krah për krah’ të shoqëruar nga protestuesit nisen drejt bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’

1670325672_Screenshot1.jpg

Kreu i Rithemelimit, Sali Berisha dhe kreu i partisë së Lirisë, Ilir Meta janë nisur krah për krah drejt bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’. Gjatë nisjes së tyre, janë shoqëruar nga protestuesit të cilët janë mbledhur në selinë e Partisë Demorkatike.

Ora 12:10
Protestuesit nisin marshimin drejt Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’, pankartat me mesazhe për liderët europianë

1670325203_8289437a2e7f42338dd08bbf686eaaa9.jpg

“Ne duam demokraci, nuk duam stabilitokraci”. “Shqiparët popull i gomoneve, Edi Rama njeriu i Charter-ave”. Këto janë disa prej pankartave të përdorura nga protestuesit që kanë nisur marshimin drejt Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’.

Ora 12:00
FOTOLAJM/ Protestuesit e thirrur nga Berisha: Samiti i Berlinit të na kërkojë falje, nuk njohu shqiptarët

1670324637_kongresiiberlinit.JPG

Protestuesit e thirrur nga Berisha nuk kanë shpalosur pankarta të shumta para ministrisë së Brendshme nga ku ndodhen në pritje për të nisur marshimin në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Në një prej pankartave, shkruhet: Kongresi i Berlinit nuk njohu shqiptarët. Samiti i Berlinit të na kërkojë falje!

Ora 11:55
VIDEOLAJM/ Një grup protestuesish të opozitës lëvizin nga Sheshi Skënderbej në drejtim të Perimetrit të Sigurisë


Një grup protestuesish janë mbledhur në protestën e thirrur nga Sali Berisha. Siç shihet edhe në video, ata kanë lëvizur nga sheshi ‘Skëndërbej’ në drejtim të perimetrit të sigurisë i vendosur te Piramida.

Ora 11:54
Jo më shumë se 300 persona, dalin protestuesit e parë nga selia blu! Pamje me DRON

 

Report Tv sjell pamjet me dron nga protesta e Sali Berishës. Aty duket se një numër i vogël protestuesish dalin nga selia blu për të marshuar drejt ish-hotel Dajtit.

Ora 11:53
VIDEO/ Protesta e Berishës, forcat speciale zbarkojnë në Bulevard

 

Efektivët e forcave speciale kanë zbarkuar në Bulevard për protestën e Sali Berishës. Ata janë pajisur me jelekë dhe skafandra. Policia ka marrë masat ndonëse Sali Berisha ka deklaruar se nuk do të ketë episode dhune.

Ora 11:43
Protesta e opozitës, Meta mbërrin në selinë e PD, takim me Berishën dhe ekipin drejtues të partisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ashtu siç ka konfirmuar do të marrë pjesë në protestën e Sali Berishës. Meta ka mbërritur në selinë blu ku do të takohet edhe me Berishën dhe më pas do të shkojnë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ për t’iu bashkuar protestës. Meta është futur në një takim me Sali Berishën dhe ekipin drejtues të partisë. 

Ora 11:38
‘Europë na hidh një jelek shpëtimi’, protestuesit shpalosin banderolën në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Protestuesit e thirrur nga Sali Berisha kanë shpalosur një banderolë gjigade para nisjes së protestës që pritet të mbahet jashtë perimetrit të sigurisë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

“Europe throw us a life vest”-shkruhet në banderolë, që nga anglishtja në shqip përkthehet: Europë na hidh një jelek shpëtimi!

Ora 11:34
Në prag të nisjes së protestës së thirrur nga Berisha, efektivët e policisë rreshtohen para perimetrit të sigurisë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

1670323072_proteste.JPG

Në prag të nisjes së protestës së thirrur nga kreu i Rithemelimit, ka nisur rreshtimi i efektivëve të policisë në perimetrin e sigurisë të vendosur në hyrjen e bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ për të bërë të mundur mbarëvajtjen e samitit.

Ora 11:24
VIDEO/ ‘A kanë sy me shiku dhe veshë me dëgju?’, me veshje popullore dhe flamur kuqezi, protestuesi në bulevard thirrje për liderët e BE-së

 

Një prej protestuesve i veshur me kostum popullor, tha se kishte dalë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ për të protestuar kundër qeverisë. Mes të tjerash, ai u bëri thirrje edhe liderve të BE-së që ndodhen sot në Tiranë, për të parë gjendjen e popullit shqiptar.

“Kam dalë të protestoj kundër kësaj qeverie dhe kësaj poshtërise. Edi Rama dhe vëllai i Edi Ramës janë duke e grabitur këtë popull. Unë u bëj thirrje të gjithë ndërkombëtarëve a ka sy me shiku, a kanë vesh me dëgju. Edi Rama ka thënë do largohem kur të them unë jo kur të thotë populli. Të gjithë qeverinë në rresht e ka vendosur, sot nuk ka ku të shkojë”- u shpreh protestuesi.

Ora 10:47
Në prag të nisjes së protestës, Berisha mbërrin në selinë Blu i shoqëruar nga protestuesit: Tirana po zien! Rroftë Shqipëria

 

Sali Berisha ka shkuar me këmbë nga shtëpia drejt selisë blu duke qenë se rrugët janë të bllokuara në kuadër të samitit të BE. Para se të hynte brenda selisë së PD, teksa shoqërohej nga mbështetësit u shpreh: “Tirana po zien! Rroftë Tirana! Rroftë Shqipëria!”

Ora 10:34
Protesta e Rithemelimit/ Do të mbahet në bulevard jashtë perimetrit të sigurisë! Pritet të ketë fjalime në gjuhë të huaj për liderët e BE

 

Sipas skenarëve që ka Rithemelimi, Berisha do të niset nga selia blu sikurse ka bërë tradicionalisht në protestat e opozitës. Më pas do të drejtohet pjesës së bulevardit Dëshmorët e Kombit që nuk është brenda perimetrit të sigurisë. Nga ish hotel Dajti deri në ambientet pranë ministrisë së Brendshme. Pritet të jetë kjo zona ku do përqendrohen protestuesit.

Protestuesit do kenë edhe dy rrugë të tjera për t’ju bashkuar protestës së sotme. Nga rruga Myslym Shyri dhe nga sheshi Skënderbej. Rithemelimi ka deklaruar se protesta do jetë paaqeësore dhe do ketë rreth 10 deri në 12 fjalime dhe mesazhe në gjuhë të huaj për të përcjellë pakënaqësitë ndaj qeverisë.

Duke patur parasysh që organizimi në një ditë të sotme kur në Tiranë janë liderët europianë, kur siguria është në maksimum, duket se pjesëmarrja nuk do jetë elementi kryesor në protestën e sotme, nuk ka pritshmëri të lartë nga rrethet, por PD ka mobilizuar strukturat në Tiranë për të pasur pjesëmarrje sa më të lartë. Pritet që rëndësia të përqendrohet tek mesazhi më së shumti që kjo protestë synon të përcjellë.

Ora 10:08
Protesta e thirrur nga Berisha, protestuesit do të mblidhen nga rrugë të ndryshme në Tiranë! Marshimi pritet të nisë nga ish-hotel 'Dajti'

1670272199_ASFQEDWF.jpeg

Protesta e thirrur nga kreu i Rithemelimit, Sali Berisha pritet të nisë nga hotel Dajti, ku do të mbërrijnë protestuesit. Ish kryeministri do të dalë nga selia e Partisë Demokratike dhe më pas do të marshojë drejt ish hotel Dajtit.

Protestuesit pritet të vijnë nga sheshi Skënderbej në drejtim të zonës mes ish hotel Dajtit dhe ministrisë së Brendshme.

Sipas informacioneve të deritanishme, nga Korça janë nisur rreth 250 protestues. Rreth 100 persona janë nisur nga Devolli, 30 nga Pogradeci dhe 50 të tjerë nga Maliqi.

Ndërsa nga Fushë-Kruja janë nisur 700 protestues.

Ora 08:20
Nuk i lejuan protestën në Bulevardin 'Dëshmorët e Kombit', opozita përgatit regji lëvizëse

 

Opozita ka përgatitur regji lëvizëse për protestën që ka thirrur Sali Berisha ditën e sotme. Duke qenë se nuk mund të zhvillojnë protestën në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, kanë marrë një furgon që e kanë mbushur me logon e PD dhe që do të përdoret gjatë protestës.

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Trinity: 07/12/2022 15:36

  SKA MO "1 MILON SHPULLA". TANI DO BOHEN "1 MILION GRUSHTA" KUNDRA SALI BERISHES.

  Përgjigju
 • Liria: 07/12/2022 11:05

  Te dashur Shqipetar ja te pyesim ato nena ato bashkshorte ata femij se si u ndjeven kur kriminel Berisha ju mori jeten Babait Djalit Apo vellait ne mes te bulevardit apo ne Gerdec edhe kudo ne Shqiperi Perse duhet te shqetesohet Berisha per nje gervishtje te vogel ne krahasim me ato ae i ka bere ketij Populli Kishte kohe qe i frynte zjarit dhe e pat si u dogj Ky i pa udhe per cdo gje fajin e ka Rama Mos vall e ka fajin Rama qe Sala nuk ben seks Sepse te gjithe keta te PD keshtu mendojne faji eshte i Rames pa menduar 2 herre

  Përgjigju
 • Gerti Shehu: 07/12/2022 10:07

  Te lumte dora more djale. Ti bere ate qe duhej ta benin me kohe mijera shqiptare. Tu japin dru ketyre politikaneve qe kane tall trapin per 30 vjet me kete popull. Gerti ndoshta ka lindur kur Sali Berisha ka ardh ne pushtet dhe eshte burrerruar me Saliun dhe prap Saliu do qe Gerti te plaket me te. Jo... mjaft me. Te lumte dora more djale (plaget do te ikin por bema jote jo)

  Përgjigju
 • K.G.B: 07/12/2022 06:15

  ky djale qe goditi saliun eshte agjent i policise sekrete ruse i derguar nga KGB,,,AI KA QENE I ARMATOSUR ME CADRA PISTOLETE,,,STILOLAPSA THIKA ,,,ETJ,,POR ESHTE E CUDITSHME PSE NUK I KA PERDORUR SIPAS UDHEZIMEVE TONA,,EMRI I TIJ NUK BESHTE GERT SHEHU,,POR GERTUS SHEHOV,,NA E SILLNI NE RUSI SE DO E DENOJME NEVE KETEJ.....

  Përgjigju
 • Loni: 07/12/2022 06:03

  Edhe une kshu them. I lumte dora heroit. Qe e beri forra dhe pershesh Sali plakun e maruar. Kshu e duan liderat maskarenj. Edi e ka kaluar radhen se e pati parapagim frushtimin e "heronjve" vellezer te ketij te sotmit.

  Përgjigju
 • Iris: 07/12/2022 02:05

  Ky eshte nje precedent i rrezikshem,por dhe i rendesiseshem,njekohesisht eshte i shemtuar.E them kete sepse pas kesaj te gjithe politikanet majtas e djathtas mund te vihen ne shenjester.Tani te gjithe ata qe degjojme shpesh neper video te perbetohen,mund te marrin krahe.Njekohesisht eshte akt i rendesishem,sepse s'ka ndodhur kurre qe nga koha e luftes e para luftes te sulmohet nje politikan i ketij niveli.Eshte akt i shemtuar,jo i denje per shoqeri te civilizuara.Berisha,te themi te drejten,e kerkoi vete kete akt,kur para ca ditesh na kujtoi te gjitheve, qe politikanet ne perendim jane qelluar me miell,veze,etj,vetem se kesaj rradhe nuk e priste te ishte vete ai ne anen pritese.Nga pamjet duket qe ky grusht edhe pse i dhene nga nje person me probleme mendore,duket qe e ka vrare shpirterisht,po aq sa shpallja /I pa deshirueshem/,vetem se kesaj rradhe u pa nga te gjithe.Berisha duket i lodhur,i renuar,pa forcen dhe bravadon qe i perdor rendom si aktor para kamerave.Qe do te akuzonte Ramen per kete,ishte e pritshme,por habitem si ka kursyer Sorosin!Nga ana tjeter,duket qe ky grusht ka entuziazmuar shume njerez.Ne te vertete,ky grusht i eshte drejtuar shtetit e drejtesise qe nuk vepron ndaj ketyre figurave qe duhej prej kohesh te jepnin llogari per cfare kane bere te kundraligjshme.Duke pare ngjarjen mu kujtua /RECITALI I MALESORIT/-i te madhit Migjen kur thote://O, si nuk kam nje grusht te forte,t'i bij mu ne zemer malit qe s'bezane,ta dije dhe ai se c'domethane i dobet;n'agoni te perdihet si vigan i vrame/...//.

  Përgjigju
 • edi r...a: 06/12/2022 22:26

  KY ishte nje paralajmerim per ty sali dhe kolegun tend ne vjedhje ilirin ,,,heres tjeter do kesh plumbin ballit,,,mjaft na cave tra....in.....attencione...

  Përgjigju
 • Delinquenti: 06/12/2022 20:07

  Dhe historia perseritet nje here nuk plasi bomba ne atentatin e vitit te mbrapsht '97-'98 dhe tani grushti ORE PO MOS I BON VETE KY KETO GJONA QE TE JETE NE QENDER TE VEMENDJES. O Sali po jo kaq ashiqare o burri dheut ose trajnoi me mire ato truproje se heren e trete mund te ju dali fare nga kontrolli ........

  Përgjigju
 • pensionisti: 06/12/2022 20:05

  i lunte dora atij djalit,,,,por eshte shume pak nje grusht per krimet e saliut dhe te ilir metes,,,,, heres tjeter duhet nje avni rustemi dhe beqir valter....ate ilir meten jua le amanet ta rrihni me thupra thane....

  Përgjigju
 • Pajaziti: 06/12/2022 18:59

  Është një kurdisje Salihi-Mataj, se që të dy këta " padrino " janë kundër intergrimeve Euro Atlantike! Këta , të dy, janë llumi i Kombit !

  Përgjigju
 • Labi: 06/12/2022 18:06

  Jam i majt historikosht fiserisht urfejteje per ramen kam plot urrejtje per liken kam plot urrjetjw per salen plot po keto gjera smund te ndodhin me turp po te kishte nje thik cdo kish ndodh ishte djeg shqipeira per keta plera

  Përgjigju
 • Deni: 06/12/2022 15:54

  Me ne fund pati njeri bythe ta ngrej doren kundrejt fantazmes se parafundit te komunizmit qe deri me sot nuk i shkonte njeriu ndermend…se te vriste ai,e te nesermen te vjen te qan bashk me familjen

  Përgjigju
 • Mario: 06/12/2022 15:53

  Pushoni, se ka ka kurdisur vete Saliu kete skenar. Kur do mesoni nga djallezirat e Sales?

  Përgjigju
 • Riku: 06/12/2022 15:26

  Prapambetja e ketij vendi dhe ketij pushteti pasqyrohet cdo dite ne komentet e artikujve te ndryshem te ketij portali... nese ky grusht eshte urrejtje ndaj sales... ikja e me shume se gjysmes se shqiptareve nga ky vend eshte grushti ndaj perceptimit te ketyre komentuesve si dhe ndaj ketij pushteti... nejse edhe talebanet jane te lumtur me jeten e tyre ishalla ne ket stad mbetshi edhe 100 vjet

  Përgjigju
  • Kuri: 06/12/2022 17:15

   Ikin sepse diplomat kallp qe ju dha Saliu si Kristali etj nuk vlejne ne tregun e punes. Ikin se Saliu nuk hapi arsim profesional por universitete kioska. Zhgenjimi e kesaj situste eshte i madh. Sa shqiptare kane ikur ne keto 30 vite? 600 mije ke ne greqi, 700 mije kr ne italu dhe me rradhe. Ikin sepse i biri Ssliut mbsdi hodhi ne ere Gerdecin dhe vrau 26 vete, ineston 3 milion euro po ne gerdec. Ku i gjeti parate i biri Berishes? Ketij puritani dhe atdhetari sipas teje? Apo keto grushta qe ka marre populli nga Berishet nuk quhen? Nuk quhen vrasjet ne bulevard. Nuk quhet super pasuria e vendosur nga horrat qe ka mbeshtetur Ssliu ne politike dhe qeverine e tij? Apo duhen emra qe i dine te gjithe. Kulture e Talebanizmit e nxit, perkrah Berisha dhe Berishistet si ty qe perseritni si papagalle fjale fjale slloganet e njd tr akuzuari qe vetem akuzon dhe shpif pef 39 vite. Shqiptaret kane emigruar keto 30 vite per faj te militantizmit taleban tuaj. Berishs mori ngs pas gjuhen e dhunes qe nxit perdite.

 • Gripi: 06/12/2022 14:57

  Megjithese i vdekuri nuk goditet, te grushti i ketij djali ishte mbledhur e gjithe urrejtja qe ka shumica e popullit shqiptar per nje percares, kriminel dhe tradhetar. Grushti mjafton, do mjaftonte dhe nje e peshtyre ne fytyre per te dy llumrat e shqiperise Berisha Meta. Saliu sot mori nga pas gjuhen e dhunes qe prodhon perdite. Me vjen cudi si nuk nderhyri Meta si cun i pazarit te ri qe i bije me te fortit hahahahahaha. Eskorta e Saliut militante, jo profesionale dhe e paafte. Jo po komando, jo po sniperiste hahahaga Thjeshte rrugace ordiner qe rrahin me grushta dike qe ishte neutralizuar.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 06/12/2022 14:56

  Salih! Si njeri,prind,gjysh e bashkshort i moshuar,ķeqardhje! Si politikan komunistStalinistAntikòunist,vrases,i korruptuar e meritoje prej kohesh. Nuk eshte grusht i mikut tend te madh,edvinit tend te dashur,jo. Eshte grusht i urrejtjes popullore që të rrezoj nga kali ku kishe hipur si feudal mesjetar i nëmur. Drejtesia duhet te bej punen me ty,po sigurisht edhe me autorin që të rrezoj nga kali në pleqërine tende....

  Përgjigju
 • Toni: 06/12/2022 14:26

  I lumte dora.

  Përgjigju
 • Petrp: 06/12/2022 14:18

  Jeni turpi i shqiperise qe vetem e vetem te prishni pune dini

  Përgjigju
 • Ena: 06/12/2022 14:16

  Ai i gjujti qe i gjujti Saliut po te pakten ti gjunte e nje grusht Likes qe si mbyllet goja

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 06/12/2022 14:15

  Oh sa kam qeshur me te madhe. Ato kokecepat qe e ruajne gjyshin Sali Berisha i ka kot sa per numer se sot ato deshtuan. Kur ecen gjyshi ne bulevard nga mbrapa i shkojne keto pseudo rojet e truprojet. Ai djale qe e goditi duhet te shpallet hero dhe te dekorohet. Personalisht e marr ate grusht qe gjyshi Berisha hengri si nje denim nga populli shqiptar per nje mije te zezat qe i ka bere Shqiperise.”Te Lumte Dora” mor bir i Shqiperise.

  Përgjigju
 • Security: 06/12/2022 14:13

  O Sale duhet ta shkarkosh te gjithe grupin e shoqerimit. I paske kot

  Përgjigju
 • Gradishta: 06/12/2022 14:06

  Dora Flori t'u bëftë more djalë,grushti jot ndaj fatkeqësisë kombtare me emrin Sali sot ka bekimin e të gjithë nënave shqiptare që vampiri Sali veshi me të zeza në këto 30 vjet demokraci,duke filluar me 2 prillin,piramidat 97,98,Gërdecin,21 Janarin,Remzi hoxhën pa varr,UÇK e tradhëtuar,burgosur,vrarë,Kosovën e shitur tek sllobodanin e harkani me mëkëmbsin e tij Fazlliç,,,,,,, e ç'të të numëroj tjetër,për fatkeqësinë Sali që për këtë popull e këtë komb është fatkeqsi në pafundësi bashkë me miun e haleve,spiunin e ish sig të diktaturës Like floriri.

  Përgjigju
 • Meri: 06/12/2022 14:05

  Sali Berisha dhe Ilir Merta bëjne teatër me Ne,kan vjedhur të gjithë pasurin e vëndit,jan bër miljarder,na kan vrar për të mbrojtur pasurin e vjedhur,dhe tani protestojnë dhe bëjnë si Viktim.

  Përgjigju
 • ziko: 06/12/2022 14:01

  Po shko moj debile femer...

  Përgjigju
 • titi: 06/12/2022 14:00

  sa mire ja ben legenit te mutit ka vrav e ka prer gjithato njerez

  Përgjigju
 • Armand: 06/12/2022 13:57

  O atij i lumt bash dora po kur si ra cik me shum qe ta linte ne vend e tju merrte mar te gjithve flliqsinat

  Përgjigju
 • Gjergj: 06/12/2022 13:53

  Bathorja, do e shpallè 6 dhjetorin DITÈ ZIE. Na gjakosèn hundèn e Saliut.!!!

  Përgjigju
 • Tutu: 06/12/2022 13:44

  I lumte dora…!!

  Përgjigju
 • emri: 06/12/2022 13:42

  kjo plehre e shqiperise do plumbin midis syve. do i vije dita shume shpejt!

  Përgjigju
 • Komision: 06/12/2022 13:41

  EDI RAMA TU SHTOFTE JETA PER ME BO ME SHUME PER SHQIPERINE.

  Përgjigju
 • kardozo i cepanit: 06/12/2022 13:40

  po ilir hajdutit pse sja fute nji te forte se ai esht dhe garip te fut leven mbas shpine

  Përgjigju
 • Anita: 06/12/2022 13:34

  Shko o plak kriminel ne shtepi, bashke me hajdutin me te madh Meten,duhej edhe nje grusht per Meten,Harroji sali krimineli qe ka vrare,ka rrah ,ka shkatërruar shqiperine ,ka vjedh,print prit se kjo nuk do te jete e fundit

  Përgjigju
 • Erik: 06/12/2022 13:33

  S'eshte as Stresi sot se ka hyre ne Big Brother Vip Kosova, ndaj i eshte dobesuar siguria Saliut. Do i bjere infarkt ne zemer kur ta marre vesh, po me dhimbset ai djale.

  Përgjigju
 • Macoku: 06/12/2022 13:29

  Nuk i kan ba asigja kti ca do i kisha ba me ken aty Nuk do kisha te ngim ne te me ja pre hunen

  Përgjigju
 • Patrioti: 06/12/2022 13:27

  Hallall qumshi nonës kti BURRI që ja thyu hunën kti krimineli t'pangop.Kshu e dun pjesa mo e modhe e politikanve pas 90 ,grushta e shkelma turinjve.. Mvje keq për strresin e Sal Kushës..Do zoti sja japin lajmin se do dali nga BB VIP i Kosovës për tmor k@rin ngoj .

  Përgjigju
 • anna: 06/12/2022 13:26

  Kortezhi i dhimbjes Shqipetare vajton 200 djemt Tropojane qe u vrane nga lufta politike e Sali Berishes.Turp te kini moj nena qe beheni pjese e nje skenari te padenje per ju.

  Përgjigju
 • Avni Rustemi: 06/12/2022 13:14

  Hunda miza Saliut or tejjj! I lumte dora trimit, keshtu e pesofshin te gjithe politiqenerit shqiptare qe i kane pire gjakun ketij populli!

  Përgjigju
 • Like: 06/12/2022 13:02

  I lumte dora atij personi, kur nuk e la ne vend dhe ta shkonte te sheqeres ky dhe like kokemadhi

  Përgjigju
 • demokrati i vjeter pa tesere ...: 06/12/2022 12:55

  NUK JA MBAJTI MALOKUT TE QENDRONTE NE PROTESTE IKU ME BISHT NDER SHALE,,,,KISHTE FRIKE KRIMINELI SE MOS EKZEKUTOHEJ,,,,IU KUJTUAN KRIMET E VETA NE BULEVARD,,,,,BRAVO I QOFTE ATIJ DJALIT QE E GRUSHTOI NE FYTYRE TE PAFYTYRIN E SHQIPERISE,,,,POR DUHEJ TE GODISTE DHE ATE KRIMINELIN TJETER ILIR META,,,ADHE ATIJ I DUHESHIN DHEMBET SOT....

  Përgjigju
 • alpet: 06/12/2022 12:43

  Me ne fund paska dale nje burre ti jap pergjigje kriminelit Sali Berisha.Ai e turperoi SB nuk e vrau.Akt heroik qe do donin ta benin shume shqiptare.Nqs ky burre eshte dhunuar dhunuesit duhet te shkojne ne burg. Ai e ka me kriminelin jo me boidigardet

  Përgjigju
  • alpet: 07/12/2022 00:10

   Arberori , cpate. Baben te rrahen? Po qe se je i biri ke te drejte te me pergjigjesh. Sa per emrin e vertet une te them por me thuaj edhe ti tendin dhe e shohim sse kussh eshte kush.Idiot, politikanet shahen rrihen , peshtyhen gjuhen me veze, me gure kek etj etj. Jo Saala qe e ka hak por edhe ata ne perendim. Por di do jesh njeri injorant

  • Askushi: 06/12/2022 13:59

   O Arbëror o luan tastjere. A ke një brisk të mirë tja rruash komentuesit sipër.

  • Arbërori: 06/12/2022 13:16

   Dil e shkruaj me emër ti q robt e shkjaut mo i njollos alpet ta q… familjen e shqipfolësit

 • KALESHI LIRIS: 06/12/2022 12:22

  Ilir Metaj zhgaravin po tërhiqet zvar sëbashku me plerësh Sali që të dy në kishin e plerave kam përfunduar të dy të mbaruar. Pra të dy se kuptojn që populli Shqiptar me sy sdo ti shikoni. Ktë fund e meritoni kta dy jashqitje të kombit. Edi Rama burr shteti më burra të mdhenj bisedon, Kurse krimineli hajdut Salhe me kok pa larët po proteston e drejt kishit të plerave po shkon.

  Përgjigju
  • Shqiptaria: 06/12/2022 15:45

   Kjo eshte veper djallezore e Ilir Metes Si tinzare qe eshte ja futi Sales duke e perdorur per qellimet e veta 1~Terhoqi vemendjen e shtypit qe mos te diskutohej me per Samitin por per fytyren e nje plaku te vdekur por qe po vdes dhe Shqiperine 2~Ai i tregoj Sales se ty te urrejne dhe te çmendurit Ndoqa qe Sala kishte sjelle ne proteste dhe grate qe kendonin kengët e vajit Keto vajtore duket te vajtojne burrat e Tropojes qe rrafshoj Berisha dhe djemte e Vlores e te gjithe jugut te Shqiperise Ne ka burre qe ka vrare kaq shume njerez eshte Sali Berisha Meta e Berisha jane turpi i ketij kombi Saliu non grata do ti tregonte lidereve europiane seEdi eshte armiku dhe kryehajdyti Ne ka hajdut me te madh Shqiperia ajo eshte dyshja jamiljarisht Berisha Mets Kane nxjerre foto se kishta ardhur Fazlliçi Mos ndoshta kujtoi i shkreti se sot do vinte ne pushtet Sala

 • Lala: 06/12/2022 08:09

  Nuk e mendon fare plaku mere se cfar ndodh me pas po therret proteste pi kush te del ty o merhum

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Itali, 58-vjeçari shqiptar humb jetën vendin e punës! Bie nga skela e ndërtimit

E rëndë në Itali, 58-vjeçari shqiptar humb jetën vendin e punës! Bie nga skela e ndërtimit