Zidane e pranon: Kam pushuar shumë, më mungon puna e trajnerit

Zidane e pranon: Kam pushuar shumë, më mungon puna e trajnerit

Zinedine Zidane

Ish-trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane e ka pranuar se i mungon stërvitja, pasi sipas tij tashmë është bërë shumë kohë që po pushon. Kanë kaluar tre vjet që kur Zidane u largua nga Real Madridi dhe të qenit trajner ka filluar t’i mungoj francezit.

“Tani jam i zënë në një mënyrë tjetër. Ndonjëherë më mungon përditshmëria, edhe nëse përditshmëria si trajner është e ‘nxehtë’”, ka thënë fillimisht Zidane për Carre.

“Kam bërë një pushim që është bërë një pushim i gjatë. Më mungon herë pas here puna e trajnerit”.

Zidane foli gjatë edhe për marrëdhënien e tij me Marseillen dhe keqardhjen që nuk e ka veshur kurrë fanellën e këtij klubi.

“Marseja është kryeqyteti i futbollit dhe gjithashtu i sportit. La Castellane? Shumë atletë kanë ardhur nga kjo lagje. Kjo është arsyeja pse do të doja të shihja më shumë lojtarë të Marsejës në Olympique Marseille, të ardhur nga lagjet. Nga mosha 11 deri në 14 vjeç kam qenë në stadiumin Velodrome, klubin e kam në zemër”, përfundoi francezi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë