Zjarr i madh në Orikum, rrezikohen tre banesa (VIDEO)

Pas atij në fshati Xhuherinë dy vatra të reja zjarri kanë rënë në Vlorë. Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili, bën me dije se zjarri i parë ka përfshirë kodrat e Orikumit ku rrezikohen tre banesa. Përmasat e zjarrit janë shumë të mëdha dhe janë fare pranë banesave ku mund të ketë edhe një përfshirje të tyre nga flakët. Aktualisht në vendngjarje kanë shkuar  forcat zjarrfikëse të Vlorës të cilët janë angazhuar dhe po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve.  

Po ashtu një vatër tjetër zjarri ka rënë në Cerkovinë. Në këtë zonë zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak se terreni është shumë i thyer dhe zjarrfikësit nuk ndërhyjnë dot.Momente kur zjarrfikësit tentojnë në shuajnë flakët

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)