Zjarr i madh në kodrën në krah të qytetit të Delvinës, nuk dihen shkaqet (VIDEO)

Një zjarr i madh ka rënë në kodrën në krah të qytetit të Delvinës, por ndërkohë nuk dihen shkaqet.

Zjarrfikësit kanë mbërritur dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit që ka përfshirë kodrën me shkurre.

Nuk dihet se si kjo kodër është përfshirë në zjarr nëse ka qenë një pakujdesi apo e qëllimshme.

Shqiptarja.com do të japë detaje të tjera në vazhdim.

"Më datë 02.03.2021, rreth orës 12:30, në fshatin Kakodhiq, Delvinë, ka rënë zjarr në një sipërfaqe toke. Në vendngjarje janë nisur shërbimet e zjarrfikëses, për të bërë të mundur fikjen e zjarrit. Nuk ka probleme për njerëzit dhe banesat. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për përcaktimin e shkakut të zjarrit", thotë policia.

 

 

1614686375_3ea9f982734441be96fba1307d90331d.jpg

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Kjo është dashuria e jufkave', Rama vizitë në një bujtinë në Dibër: Të iki pandemia dhe pastaj do keni problem vetëm me rezervimet