Zjarr i madh në Shkup, përpihen nga flakët ura e hekurudhës dhe instalimet e energjisë elektrike

Zjarr i madh në Shkup, përpihen nga flakët ura e hekurudhës dhe instalimet e energjisë elektrike

Foto nga zjarr i madh në Shkup

Tymi i zi ka mbuluar qiellin pas një zjarri të madh që ka rënë mbrëmë në Shkup, ku është përpirë nga flakët ura e hekurudhës pranë stacionit hekurudhor të një qendrës tregtare.

Sipas informacioneve fillestare është djegur instalimi i energjisë elektrike dhe i ngrohjes, ndërsa në rrjetet sociale qarkullojnë pamje nga tymi i zi që ka mbuluar një pjesë të madhe të kryeqytetit.

Ekipet e zjarrfikësve po tentojnë të shuajnë zjarrin dhe të kontaktojnë kompanitë përkatëse për të kuptuar nëse nën urë ka edhe instalime gazi.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Del nga spitali një nga efektivët e plagosur dje në veri të Kosovës, mjeku: Gjendja e tij është e qëndrueshme

Del nga spitali një nga efektivët e plagosur dje në veri të Kosovës, mjeku: Gjendja e tij është e qëndrueshme