Zjarr i përmasave të mëdha në fshatin Shijon të Elbasanit, në rrezik disa banesa (VIDEO)

 

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe toke në fshatin Shijon, në zonën e Kërrabës, Elbasan.

Sikurse mund të shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv, zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe dhe aktualisht rrezikohen disa banesa të cilat ndodhen afër zonës së përfshirë nga flakët.

Ndërkohë, raportohet se zjarrfikësja ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për të bërë të mundur izolimin e flakëve, gjithashtu po kërkohet dhe ndërhyrja nga ajri.

Deri më tani, situata paraqitet e përkeqësuar.


Lajmi kryesor:

Situata e zjarreve në vend, Emergjencat Civile: Në 24 orë, 26 vatra zjarri, 20 prej tyre u shuan! Në Kërrabë kërkohet ndërhyrja nga ajri, flakët rrezikojnë disa banesa


S.C/Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Zoti na ndihmoftë’, fotoja e të moshuarit bën xhiron e rrjetit në Itali: Linda në kohën e Mussolinit nuk dua të vdes me Melonin

‘Zoti na ndihmoftë’, fotoja e të moshuarit bën xhiron e rrjetit në Itali: Linda në kohën e Mussolinit nuk dua të vdes me Melonin