POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tiranë/ Shpërthen bombola e gazit në banesë, lëndohen babë e bir (VIDEO)

TIRANE - Një zjarr ka përfshirë një banesë në katin pestë të një pallati në rrugën "Irfan Tomini" në kryeqytet. Dyshohet se shkak për këtë ngjarje është bërë shpërthimi i një bombole gazi.

Report Tv mëson se si pasojë kanë mbetur të lënduar babë e bir të cilët ndodheshin në banesë në momentin e shpërthimit. Të lënduarit janë dërguar në QSUT ndërkohë që forcat zjarrëfikëse kanë arritur të shuajnë flakët.

Lexo edhe:

Njoftimi i plotë i policisë:

Rreth orës 16:15 në rrugën “Irfan Tomini”, në katin e pestë të një pallati, në një banesë, ka rënë zjarr i cili është fikur nga shërbimet e zjarrfikëses dhe policisë. Për pasojë kanë pësuar lëndime të lehta dy personat që ndosheshin në banesë. Paraprakisht dyshohet që zjarri të ketë rënë si pasojë e rrejdhjes së gazit nga një bombël.

m.v./r.k./Shqiptarja.com
Komento